script> (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-10027631-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Príďte si užiť letné dni na hrebeň Nízkych Tatier. Na čerstvom vzduchu vo výške 2004 m nad morom sa pokocháte tými najkrajšími jarnými výhľadmi na Tatry a Horehronie.

Aktuálnou novinkou platnou od jarnej sezóny je výprava lanovkami po oboch stranách Chopku v cene len jedného lístku. Môžete si tak užiť spiatočnú cestu až piatimi rôznymi lanovkami a spoznať tak bližšie aj charakter opačnej strany Chopku.

Vyvezte sa z nástupných miest Biela Púť (Chopok Sever) alebo Srdiečko (Chopok Juh) sedačkovými lanovkami ku najmodernejším kabínkovým lanovkám na Slovensku a zvezte sa až dolu na opačnú stranu. Späť rovnakou trasou a na vrchole sa občerstvíte v novej modernej samoobslužnej reštaurácii Rotunda. Energiu zo zdravého horského vzduchu a prvý bronz slniečka nachytáte na panoramatickej vyhliadkovej terase. Kto by odolal chutnej kuchyni našich šéfkuchárov či sladkému koláčiku so šálkou kávy s výhľadom na prebúdzajúcu sa krajinu?

Príjemnú prechádzku na vrchol Chopku zvládnu aj menej zdatní turisti a fotka na druhom najvyššom kopci Nízkych Tatier určite poteší aj vaše ratolesti. Počas cesty za môžete zastaviť posedieť si v niektorom z otvorených barov a reštaurácií: Funibar Priehyba s otváracou presklenou strechou, reštaurácia Happy End na Bielej Púti s detskými preliezkami a výbornou kuchyňou, Apres bar na Srdiečku so srdečnou atmosférou či reštaurácia Kosodrevina s najslnečnejšou terasou na Horehroní.

Poďte sa nabiť aktívnym oddychom.