Kupuj online
Oszczędzaj czas i pieniądze z kartą gopass
skipassy - wyciągi i kolejki - aquapark - wrażenia - noclegi
Banner

Von Roll Restaurant


TEŠÍME SA NA VÁS V LYŽIARSKEJ SEZÓNE 2016/2017

1670 m n.p.m., Chopok Północ (Chopok Sever), Luková

Restauracja widokowa a la carte z kominkiem, oryginalnym wnętrzem oraz wyjątkową architekturą zewnętrzną, w której przeważają naturalne materiały jak kamień i drewno. Niezapomniane widoki na Tatry Zachodnie i Wysokie oraz Kotlinę Liptowską wraz z powierzchnią zbiornika wodnego Liptowska Mara. 


Z pierwotnej stacji początkowej kolejki linowej powstała oryginalna restauracja Von Roll, której  pierwotny system kolejek linowych został wykorzystany jako podstawowy element architektoniczny, który dzięki renowacji stylowo wkomponowuje się do wnętrza restauracji i w połączeniu z drewnem doskonale go uzupełnia. Dzięki temu luksusowa Von Roll Restaurant oprócz doskonałej kuchni posiada także to niepowtarzalne muzeum górskie.

W Jasnej udało się zachować historię w swojej najoryginalniejszej postaci.

Doświadczeni kelnerzy obsłużą Państwa w rękawiczkach, a szef kuchni dzięki doskonałemu połączeniu dań z kartą win zadowoli każdego smakosza.

W okresie zimowym oferujemy w naszej restauracji wyjątkowy produkt dla smakoszy o nazwie Tatrzański wieczór wrażeń,  specjalnie na zamówienie.


POŁOŻENIE: przy stacji końcowej 4-osobowej kolejki linowej Jasná-Luková 100 m od stacji końcowej 4-osob. kolejki linowej Otupné-Luková
GODZ. OTWARCIA: W ZIMIE CODZIENNIE, w czasie otwarcia kolejek linowych
RESTAURACJA może pomieścić 100 osób, a taras 48.


NOVÁČIK ROKA VON ROLL RESTAURANT MEDZI GURMÁNSKYMI OSKARMI

Len tí najlepší z najlepších sa stretli na Gurman Award 2015 a pri odovzdávaní zlatých vidličiek za kulinárske umenie. Osobitnú cenu nováčika roka získala najvyššie položená a la carte reštaurácia Von Roll Restaurant na Chopku. Milovníci kvalitných jedál, fajnšmekri zážitkovej gastronómie na tanieri, uznávaní odborníci a sprievodca najlepšími reštauráciami „Gurmán na Slovensku“, ocenili výnimočnosť tých, pre ktorých je kuchárstvo remeslom, špecializáciou, životným štýlom, ale aj vedou.

„Von Roll Restaurant bola ocenená ako nováčik roka – Najlepšia nová reštaurácia. Každý rok pribudnú do Gurmána nové reštaurácie, ktoré dostali minimálne 4 kladné hodnotenia od našich odborných hodnotiteľov, ktorí chodia do reštaurácií inkognito. Musia mať minimálne 2 hodnotenia od hodnotiteľov z ich regiónu a 2 z iného. Tento rok bolo nových reštaurácií do Gurmána doporučených 7 z toho Von Roll mala najviac bodov, čiže bola ocenená ako Najlepšia z nových reštaurácií v Gurmáne,“ vysvetlila Lucia Tomašovičová, manažérka projektu Gurmán na Slovensku.

„Teší nás, že sme sa dostali medzi gurmánsku elitu a považujeme to za prestíž byť v takej spoločnosti top reštaurácií akými sú Albrecht Jara Žideka, Fou Zoo, UFO na moste SNP, či Pavúk Wine Restaurant, Gašperov Mlýn, Matyšák, Villa Rosa a iné. Zvláštne uznanie našej reštaurácie a publikovanie v sprievodcovi „Gurmán na Slovensku“ je ocenením našej precíznej práce, pochvalou regionálnej gastronómie, ale aj výzvou naďalej posúvať nastavenú latku,“ komentoval úspech Lukáš Egreši, F&B manažér Von Roll Restaurant z Tatry mountain resorts, a.s.


Zlato za najlepšiu horskú reštauráciu

Von Roll Restaurant Luková sa stala najobľúbenejšou horskou reštauráciou v medzinárodnom systéme hodnotenia kvality lyžiarskych stredísk – Internationaler skiareatest pre sezónu 2013/2014. V teste získala zlatú medailu a bola ocenená aj ako jediná horská reštaurácia. Ocenenie je o to vzácnejšie, že konkurenciou jej boli ďalšie reštaurácie z 35 vychýrených alpských stredísk. Vysoké hodnotenie dostala za mimoriadne nápaditý interiér, atmosféru, vysokú kvalitu ponúkaných jedál, servírovaných vín a príjemnú obsluhu. 

Viac info o Internationaler skiareatest 


Restauracja z dwoma rekordami słowackimi

W czasie 1 edycji tygodnia kulinarnego Von Roll Culinary Week staliśmy się świadkami zrodzenia się od razu dwóch nowych słowackich rekordów „Otwieranie szampana metodą sabrage o największej pojemności - 9l“, a dzięki położeniu restauracji Von Roll także  „Sabrage na najwyżej położonym miejscu 1670 m n.p.m.“ Szampan otworzył posiadacz nagrody Sommeliera Roku – Tomaš Vyšvader, któremu udało się przy pomocy szabli usunąć główkę 9 l butelki szampana marki Bollinger. 

1. ročník Von Roll Culinary Week
2. ročník Von Roll Culinary Week