Pre zimnú sezónu 2014/2015 je bežkárska trať Lúčky už uzavretá.

Tešíme sa na Vás v budúcej zimnej sezóne!

Deň strávený v tichej zasneženej rozprávkovej krajine, pri tomto jedinečnom športe, podľa vášho vlastného tempa!

Aj to ponúka stredisko Jasná! Pod zjazdovkami sú ideálne podmienky aj na bežecké lyžovanie.

Pravidelne upravovanou trasou je 600 m dlhý okruh v Nízkych Tatrách na Lúčkach, vhodný pre korčuliarsku aj klasickú techniku.

Na Lúčkach a v Pavčinej Lehote sú pre vás pripravené 4 okruhy vhodných na klasiku i voľný štýl. Trate pre bežecké lyžovanie sú označené.

Dôvodom, prečo stále viac ľudí hľadá alternatívu k zjazdovému lyžovaniu, je najmä tesnejšie spojenie s prírodou. Práve na bežkách má každý dostatok času obdivovať krásu zimnej prírody a nádhernú scenériu hôr. Kvalita i počet bežeckých tratí je však závislý od dostatočného množstva prírodného snehu. Termín ich otvorenia preto závisí od poveternostných podmienok.

Celkovo tento rok na Liptove otvoria 18 trás rôznych obtiažností s dĺžkou viac ako 70 kilometrov.  Najväčší počet bežeckých tratí majú v Nízkych Tatrách, kde ich je 8.

Mapu tratí si milovníci bežeckého športu môžu vyzdvihnúť v Informačných centrách, prípadne zadarmo získať od ubytovateľov.

Okrem prehľadného grafického značenia v nej nájdu dovolenkári a amatérski športovci informácie o dĺžke trate, prevýšení, nadmorskej výške a základné bezpečnostné pokyny a odporúčania pre bežkárov.

Všetky trasy zároveň budú môcť nájsť aj na stránke www.visitliptov.sk a v mobilnej aplikácii Liptov mapa.visitliptov.sk.

http://www.jasna.sk/uploads/media/WEB_mapa_bezkarske_trate_zima_2015.pdf