FAQ sezóna 20/21


Kedy otvoríte lyžiarske strediská?

Lyžiarsku sezónu 2020/2021 plánujeme otvoriť už 5.12. 2020. Záleží však na aktuálnych snehových podmienkach v Jasnej. Sledujte našu stránku a sociálne siete, kde prinášame všetky aktuálne informácie. TIP: V Rakúskom lyžiarskom stredisku Molltaler Gletscher je zimná sezóna už otvorená od 2.10.

Bude lyžovačka s ohľadom na súčasnú situáciu okolo koronavírusu už bezpečná?

Otvorenie ktoréhokoľvek lyžiarskeho strediska bude možné iba na základe súhlasu národných autorít garantujúcich stabilitu situácie a bezpečnosť lyžiarov. Od začiatku pozorne sledujeme usmernenia jednotlivých úradov a tak ako sme zaviedli všetky nevyhnutné preventívne opatrenia, tak v nich budeme pokračovať aj naďalej a veríme, že aj vďaka nim sa podarí situáciu čo najskôr stabilizovať a do horských stredísk sa opäť vráti život. Čo keď si kúpim Šikovnú sezónku a nebudem ju môcť kvôli úrazu/ochoreniu naplno využiť? V uvedenom prípade je podľa Všeobecných obchodných podmienok potrebné doručiť lekársku správu potvrdzujúcu prekážku využitia Šikovnej sezónky do 10 pracovných dní od jej vydania a na základe toho je následne možný prevod sezónky na iného držiteľa v rovnakej vekovej kategórii. Doplatky do inej vekovej kategórie nie je možné uskutočňovať.

Čo keď si kúpim Šikovnú sezónku a sezóna nezačne?

V takomto prípade vám vrátime celú kúpnu cenu do kreditu v GOPASS konte.

Čo keď kvôli COVID-19 sezóna začne až neskôr a nebudeme môcť lyžovať celú zimu?

Takúto situáciu si určite nikto nepraje. Veríme, že všetky prijaté opatrenia pomôžu stabilizovať súčasnú situáciu a obľúbené turistické i lyžiarske centrá začnú opäť žiť svojím životom. Ak by ale horské strediská predsa len ostali kvôli preventívnym opatreniam zatvorené aj počas lyžiarskej sezóny 2020/21 alebo by boli otvorené len časť sezóny, budeme obmedzenie kompenzovať.

Budú špeciálne obmedzenia na prepravu lanovkami?

Ako prevázdkovateľ horského strediska máme pripravený vlastný COVID semafor, podľa ktorého budeme priebežne upravovať aktuálne opatrenia pre bezpečné zážitky. Základom je používanie rúšok, dodržiavanie odstupov a dezinfekcia s využitím dostupných prostriedkov.

Budú v zime v prevádzke lyžiarske školy a apres-ski?

Lyžiarske školy budú v prevádzke pri dodržaní všetkých aktuálnych preventívnych opatrení. Apres-ski občerstvenie bude v prevádzke za dodržiavania prísnych hygienických štandardov; spoločenské eventy budú limitované podľa aktuálnych opatrení. Bližšie podrobnosti už čoskoro.

Lanovky v prevádzke cez víkend.

VIAC