NA CHOPOK 2024 m n. m. Z HOREHRONIA

Návštevníkov z južnej horehronskej strany na Chopok 2024 m n. m. pohodlne vyvezú dve moderné kabínkové lanovky z údolnej stanice Krupová. Prestupná stanica je Kosodrevina, z ktorej pokračujete kabínkovou lanovkou priamo na Chopok 2024 m n. m..  Horehronie je kraj kde si oddýchnete! Krásne dlhé doliny, úžasné scenérie, čisté ovzdušie, pokojná atmosféra sú všade na okolo. Ideálne prostredie na letnú turistiku po množstve zaujímavých turistických trás. V prípade ak vás turistika neláka a chcete sa len tak kochať čarom prírody, ideálnym miestom pre vás je panoramatická reštaurácia Rotunda, ktorá okrem gastronomického zážitku ponúka skvelé výhľady z interiéru reštaurácie a taktiež z jej terasy, na ktorej je umiestnená socha Draka Demiána, ktorú určite musíte vidieť! Je totiž kúzelná, v hrdle jednej z dračích hláv sa nachádza medený zvonček, na ktorý keď zazvoníte, šťastie si privoláte!

Na nástupnej stanici Kosodrevina si môžu milovníci dobrodružstva vypožičať horskú káru a vyskúšať tak adrenalínový zjazd z Kosodreviny na Krupovú. Trať je dlhá 2600 m a určená pre osoby staršie ako 12 rokov.

Pre rodiny s deťmi odporúčame rodinnú zábavnú hru Drakopark Chopok . Ide o hravé a dobrodružné putovanie lanovkami, pričom na každej nástupnej a výstupnej stanici lanoviek nájdete úlohy situované do prostredia v ktorom sa nachádzate. Je výnimočný v tom, že na siedmich stanovištiach úloh vás privítajú umelecké sochy dráčikov, ktorí držia knihu, v ktorej keď polistujete, úlohu sa dozviete. Za tri správne odpovede získate odmenu v infocentre na Bielej Púti a Krupovej a na pokladni Záhradky.

TIP: Po ceste na Chopok z južnej strany nevynechajte návštevu Múzea lanovky Von roll na Kosodrevine, kde máte možnosť si pozrieť dobovú lanovku s nástupnou stanicou z rokov 1954-1957, ktorá predstavovala v tej dobe európsky unikát.


Nakupujte on-line na: www.gopass.sk

Zľavy a body za každý nákup s kartou GOPASS.


Dôležité:  V cene spiatočného lístka sa môžete previezť až 5 rôznymi lanovkami na opačnú stranu kopca a späť, a spoznať tak krásy Liptova aj Horehronia počas jedného dňa.


Navigácia do strediska Jasná


Dopravte sa pohodlne autom do strediska Jasná na Krupovú, odkiaľ vás vyvezie 15-miestna kabínková lanovka na medzistanicu Kosodrevina,  a odtiaľ priamo ďalšia 15-miestna kabínková lanovka na Chopok 2024 m n. m..