Bežkovanie

Deň strávený v tichej zasneženej rozprávkovej krajine, pri tomto jedinečnom športe, podľa vášho vlastného tempa!


Aj to ponúka stredisko Jasná! Pod zjazdovkami sú ideálne podmienky aj na bežecké lyžovanie. Pravidelne upravovanou trasou je 2500 m dlhý okruh v Nízkych Tatrách na Lúčkach, vhodný pre klasickú techniku. Trať pre bežecké lyžovanie je označená.

Dôvodom, prečo stále viac ľudí hľadá alternatívu k zjazdovému lyžovaniu, je najmä tesnejšie spojenie s prírodou. Práve na bežkách má každý dostatok času obdivovať krásu zimnej prírody a nádhernú scenériu hôr. Kvalita i počet bežeckých tratí je však závislý od dostatočného množstva prírodného snehu. Termín ich otvorenia preto závisí od poveternostných podmienok.


Nový okruh pre bežecké lyžovanie

V stredisku Jasná sa dlhodobo zaoberáme možnosťami trávenia voľného času aktívnym oddychom. Preto sme radi, že v sezóne 2020/2021 doplníme trasy aj pre milovníkov bežeckého lyžovania- okruh s dĺžkou 3km v lokalite Zadné vody. Trate budú pripravované výlučne na prírodnom snehu. Vzhľadom na nadmorskú výšku nad 1 200m n.m. predpokladáme relatívne vysokú garanciu dostatku snehu a využiteľnosti pripravených trás. Stopu pripravia naše pásové vozidlá (a.k.a. ratraky).
Bary a reštaurácie

Po dlhom dni v Jasnej vám určite vyhladlo. Prezrite si ponuku reštaurácií a barov v Jasnej. 

Bary a reštaurácie →

Milí návštevníci, prevádzka strediska Jasná počas víkendov.

VIAC