VIP Premiéra filmu v Jasnej

Film zo srdca Tatier - Ženská na vrchole


Keď láska premôže aj bod mrazu

Trochu svojrázna slobodná matka, úspešná majiteľka biokaviarne Helena (Anna Polívková), odchádza na popud svojej tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osemročným synom Mikulášom stráviť Advent na horách, aby sa vyhla svojmu citovému problému. Vďaka svojej roztržitosti a hre osudu sa ocitnete na vysokohorskej chate Samota, kde samotársky horal Richard (Martin Dejdar) prevádzkuje adrenalínové športy, žije tu svojou malou dcérou Zuzou a živelným bratom Mišom (Marek Němec), uznávaným členom Horskej služby, milovníkom žien a zábavy. Táto nesúrodá partička sa v snehom zapadanej Samote rozhodne nenudí. A to Helena ešte netuší, že jej starostlivá milujúca matka (Jana Preissová) donútila protestujúceho otca (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Sú Vianoce a rodina musí byť predsa pohromade!

 Z natáčania

Film sa natáča v krásnych a drsných lokalitách Vysokých a Nízkych Tatier.

Hlavný dejiskom príbehu je Jasná v Nízkych Tatrách a Chopok.

Natáčanie bolo veľmi dobrodružné. Počasie, teda skôr prírodné živly, si robili so štábom čo chceli. Víchrica sa strieda s modrým nebom, ktoré bolo hneď prekryté hmlu. Naši herci mali neľahkú úlohu predviesť skvelú športovú kreativitu na miestnych zjazdovkách a dabléri zas v úžasných freeridových žľaboch. Našťastie sa mohli odmeniť dojazdom - v Crystal bare hercom i celému štábu po natáčaní namiešali skvelé drinky.

Zázemie pri natáčaní nám robil Hotel Grand v Jasnej, kde bol štáb ubytovaný počas celej doby natáčania. Za ten čas mali herci len pár chvíľ voľna a podľa ich slov sa dobre nabili novou energiou v bezchybnom wellness hotela. Pár dní sa natáčalo aj vo Vysokých Tatrách a vtedy celá výprava bývala v štýlovom Hoteli Grand Praha. Tam štáb veľmi závidel hotelovým hosťom ich odpočinok, keďže po natáčaní väčšinou, všetci padli unavení do postele, aby skoro ráno opäť vstali a v snehu a mraze natáčali opäť.

Pán farár z miestneho kostola paní režisérke sľúbil na natáčanie pekné počasie a to sa na Chopku naozaj podarilo zažiť!