Symbolický cintorín obetiam Nízkych Tatier, Ostredok - príďte si oddýchnuť do ticha prírody. 

Najkratšia cesta  k symbolickému cintorínu je  z Bielej Púte turistickým chodníkom cez Ostredok, je to nenáročná prechádzka vhodná pre všetkých. Spolu s niekoľkými zaujímavými zastávkami sa stáva zaujímavejšou pre malých aj veľkých.

Jasná - Symbolický cintorín 0.30 h

Východiskový bod: Jasná Biela púť - z hlavnej cesty odbočíme pri kríži a pokračujeme pomerne nenáročnou turisticky značenou žltou trasou.

Po asi 10 minútach sa dostaneme k Pamätníku Jána Švermu a po ďalších 20 - 25 minútach prideme k symbolickému cintorínu pre obete Nízkych Tatier, ktorý bol v roku 2008 zrekonštruovaný.

Cestou si oddýchnite na vyhliadkovej veži, kde si môžete vychutnať nádherné výhľady na Chopok.

V kaplnke na symbolickom cintoríne na Stodôlkach v Demänovskej Doline  je 146 tabuliek s menami ľudí, ktorí zahynuli v Nízkych Tatrách. Je tam aj súsošie "Horskej piety", ktorá symbolizuje žiaľ matky nad stratou dieťaťa. Jej autorom je akademický sochár Alfonz Groma.

Vo vnútri cintorína sa nachádza slovenský znak a zvon, ktorý uliali umelci z Liptovského Mikuláša. Tiež monumentálny šesťmetrový drevený kríž, ktorý vyrezal rezbár Emil Halaj z obce Kriváň.  Prepravovali  ho na streche záchranného vozidla Horskej služby, osadili do pripraveného betónového základu a vztýčili pomocou horolezeckých lán.

Zastavte sa na chvíľu na tomto mieste a zapáľte sviečku tým, ktorí tak veľmi milovali hory, že v nich zanechali to najcennejšie.