Malé hokejové nádejné talenty z Liptovského Mikuláša sa v sobotu 31. januára stretli v Jasnej na priateľskom zápase s hokejovou reprezentáciou SR do 18 rokov. Napínavý zápas v skrátenom čase  3 x 10 minút, s počtom hráčov 5 sa skončil víťazstvom hokejových talentov. Na absolútne neštandardnom rozmere klziska sa striedali heroické výkony malých hokejových talentov s úsmevnými situáciami našich reprezentantov. Chlapci začali rozcvičkou v mrazivom teréne na menčestri zjazdovky Biela Púť. Po dôkladnej príprave sa reprezentácia SR 18 rozdelila na  2 tímy, ktoré doplnili hokejové talenty vo veku  6 – 9 rokov.  Ako modrý tím – domáci nastúpil tím pod kapitánskou taktovkou Petra Valenta. Súpermi im boli biele reprezentačné dresy  pod vedením  malej kapitánky Táničky z hokejových talentov. Zápas skončil  3:0 výhrou bieleho tímu. Chlapci počas zápasu predviedli  skúsenú taktickú hru a nenechali sa zmiasť posilou chlapcov a dievčat z radov malých hokejových talentov.  „Takýto netradičný tréning na klzisku v Jasnej je viac menej zábava a taký  relax na odreagovanie sa. Pre malé detičky je to zase zábavnou formou braný zápas. Ide o to, aby sa vzájomne s reprezentáciou mohli konfrontovať, ale aj zabaviť. Je to pre nich úžasný zážitok,“ opisuje reprezentačný tréner SR 18 Anton Bartánus. 

Naši reprezentanti do 18 rokov v sebe nezapreli detského ducha, keď spolu s hokejovými talentami predviedli vo FUN ARENE v Jasnej zábavnú jazdu na saniach a rôznych zábavných atrakciách  - skifox, snowbike, snowscoote či klzákoch. Pozornosť  nádejných slovenských hokejistov neunikla ani deťom v lyžiarskej škôlke Maxiland, ktoré sa s obdivom púšťali do prvých lyžiarskych krokov spolu hokejistami. Juniorská reprezentácia však potvrdila svoju zdatnosť aj zdolaním ľadovej prekážky – antického chrámu, ktorým sa Jasná v posledných dňoch pýši. Veríme že rovnako sa budú pýšiť aj chlapci SR 18 počas MS 2015 vo Švajčiarsku. „V reprezentácii máme hráčov, ktorí už majú skúsenosti zo šampionátu  z minulého roka vo Fínsku:  brankári Tomek a Húska a hráči  Bondra, Černák a Valent. Máme na čom stavať a veríme, že spoločne to dotiahneme do úspešného konca,“ uzavrel Bartánus . 

Hokejová reprezentácia SR do 18 rokov, ktorá počas štyroch mesiacov trénovala v Mikulášskom hokejovom tábore. Tvrdé tréningy striedali zápasy po celom Slovensku so seniorskými mužstvami v 1. slovenskej hokejovej  lige. „Projekt SR 18  funguje od septembra  a využívame celý komplex prípravy: všeobecná príprava, posilňovňa, telocvičňa, špeciálne tréningy na ľade pre útočníkov a obrancov.  Hráči, ktorí pôsobia v projekte SR 18 sú v dorasteneckom veku, nastupujú v zápasoch 1. hokejovej ligy proti vyspelejším, psychicky odolnejším a skúsenejším hráčom s neraz aj extraligovými skúsenosťami. Pre mladých chlapcov je to výborná príležitosť napredovať, učiť sa a nabrať skúsenosti zo zápasov proti skúsenejším hráčom. Je to dlhodobý proces a sami vidia koľko musia na sebe pracovať ,aby boli úspešní,“ vysvetlil  A. Bartánus. 

Obdobie tréningov  v JL Aréne v Liptovskom Mikuláši skončilo a na chlapcov čakajú ešte posledné turnajové previerky pred odchodom na šampionát do 18 rokov. „Čakajú nás veľmi ťažké zápasy so Švédskom, USA,  Rusko a Nemeckom. Chceme postúpiť do štvrťfinále, ísť v šľapajach našej reprezentácie do 20 rokov,“  dodal A. Bartánus. Hokejové talenty zahájili svoju činnosť v auguste 2011. Dnes Hokejové talenty rozhodujú o činnosti 0-3 hokejovej prípravky (4-8 ročné deti) a nasledujúcu hokejovú sezónu podľa dohody zastrešia prípravu aj 4 hokejovej triedy. V hokejovej prípravke je 130 detí z Liptovského Mikuláša a blízkeho okolia.