Legendami opradený drak Demián sa po piatich dlhých mesiacoch konečne odhodlal na prelet z polovice kopca priamo na vrchol Chopku. Jeho nové sídlo na terase Rotundy vo výške 2 004 m n.m. si pozrel aj známy český herec Bolek Polívka a herečka Zuzana Norisová. Tí však na ceste na Chopok museli najskôr skrotiť poriadny veterný živel a nakoniec aj samého draka Demiána.

Uplynulý týždeň sa v Jasnej niesol v znamení letu 1,5 tonového trojhlavého draka Demiána na Chopok ako aj predpremiéry filmu Hodinový manžel v Hoteli Grand Jasná s hereckými hviezdami Lukášom Latinákom, Zuzanou Norisovou a Bolkom Polívkom. Na vrcholovú stanicu lanoviek funitel a 15 miestnej gondoly na terasu Rotundy na Chopku doslova dorazil v stredu 10. decembra 2014 drak Demián. Keďže trojmetrový Demián je ešte mláďa, ktoré sa stále učí lietať, do nového hniezda mu tak trochu pomohli - helikoptérou. „Posádka s naloženým drakom letela mimo zjazdovky, zabezpečili sme trasu preletu na Chopok. Drak bol zavesený na 4 nosných lanách, ktoré mali nosnosť 12 ton, teda 10 násobne viac ako vážil drak“, uviedol Michal Orolín zo spoločnosti Tech-mont helicopter company.

Od momentu osadenia draka na terase Rotundy pútal nový osídlenec pozornosť všetkých návštevníkov Chopku. Krstným otcom draka sa stal český herec Bolek Polívka a Zuzana Norisová, ktorí boli v Jasnej predstaviť novú českú komédiu Hodinový manžel a stihli navštíviť aj miesta, kde sa nakrúcali zábery z filmu. Draka pokrstili symbolicky – veľkou mašľou.