V lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry vyrástla nová impozantná atrakcia - antický chrám z ľadu, ktorý bol cieľovou prekážkou preteku Winter Spartan Sprint. Celosvetová premiéra zimnej verzie prekážkového terénneho behu Spartan Race sa uskutočnila vo veľmi náročnom teréne pod Chopkom 24. januára 2015. Na pretek bolo prihlásených viac ako 2 300 pretekárov zo siedmich krajín sveta, zaujímavosťou boli účastníci z Austrálie.

47,5 ton čistého ľadu dovezeného z poľského mesta Wroclaw a 400 m3 snehu sa premenil na jedinečné umelecké dielo z čias antických bohov. Na výstavbu antického chrámu a jeho pilierov, či strechy sa využilo 360 ľadových blokov, z ktorých jeden blok váži 125 kg. 5 umeleckým sochárom a 5 pomocníkom trvala výstavba diela10 dní. Chrám zažil svoju premiéru v sobotu 24. januára za účasti zakladateľa projektu „Spartan Race“ Američana Joe De Sena, ktorý je ikonou spomínaných pretekov.

„Námet na antický chrám sme čerpali zo starogréckej a starorímskej mytológie, stavba má 5 hlavných stĺpov a 6 bočných stĺpov v iónskom slohu. Interiér zdobia 4 sochy sparťanských bojovníkov so štítmi a kópiami. V najvyššom bode má stavba 5,5 m a veľkosť diela je 11x11 m,“ uviedol Adam Bakoš, vedúci sochár ľadového chrámu v Jasnej.    
Winter Spartan Sprint sa prvýkrát uskutočnil v takýchto zimných podmienkach v strednej Európe. Náročná minimálne 5 km dlhá prekážková trať s rafinovane zakomponovanými umelými a prírodnými prekážkami (minimálne 15) je proklamovaná ako „najťažší beh na svete.“ Po skončení pretekov budú môcť návštevníci Jasnej obdivovať ľadový chrám do konca zimnej sezóny. Objekt bude vo večerných hodinách nasvietený a bude dotvárať večernú atmosféru Jasnej. Návštevníci si môžu počas zimných večerov užiť okrem ľadového chrámu aj zábavnú Fun arénu so sánkovaním, snowfuntools, večerné lyžovanie, či nákupy spojené s ochutnávkou vareného vína v obchode Vist Shop.