Lyžiarska sezóna sa nezadržateľne blíži, počasie v Tatrách je prevádzkovateľom lyžiarskych stredísk naklonené a Tatranci veria, že sa im podarí otvoriť zimnú sezónu už o niekoľko dní. 21. novembra 2014 sa po prvýkrát začalo technicky zasnežovať lyžiarske stredisko Jasná v Nízkych Tatrách.

Aktuálne sa zasnežujú zjazdovky v Jasnej v nadmorskej výške nad 1 600 metrov na severnej strane Chopku. Na zjazdovkách č. 1c a 1b je v prevádzke 40 snežných tyčí. Už v sobotu večer sa plánuje zasnežovať na Štrbskom Plese a to zjazdovky Turistiská, Interski a Spojka. 

Prevádzkovatelia horských stredísk vo Vysokých a Nízkych Tatrách robia všetko preto, aby Perinbabe pomohli už teraz a pripravili dobrý podklad na zjazdovkách a úspešne odštartovali na horách prvú lyžovačku v tejto sezóne.

Zimná sezóna v Jasnej sa už tradične otvára 6. decembra 2014 veľkou hudobnou oslavou zimy pod názvom Winter Music Opening, tento rok v štýle James Bond party. Bližšie k podujatiu TU

Tatranci veria, že blížiaca sa zimná sezóna bude úspešná aj vďaka niekoľkoročným investíciám, ktoré posunuli lyžovačku v Tatrách na vyššiu úroveň, a že k spokojnosti a dobrej nálade dovolenkárov prispeje tento rok aj bohatá nádielka prírodného snehu. V Jasnej sa v januári chystá niekoľkodňové podujatie na svahu pod názvom Snowster.    

Lyžiarom, ktorí lyžujú v strediskách Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa ich skipas zmenil na GOPASS kartu, teda osobný ski-datový nosič. Z pohodlia domova si už teraz môžu kúpiť lyžovačku v tatranských strediskách jednoduchým zaregistrovaním sa cez e-shop www.gopass.sk a nákupom produktu e-skipas. Bližšie k novinkám v Gopasse TU.