ZIMA V JASNEJ BUDE SVETOVÁ

V stredisku Jasná Nízke Tatry sa na jar po roztopení snehu začali rekultivačné práce na zjazdovkách, ktoré súviseli s mulčovaním, zatrávňovaním, kosením, vyzbieraním a úpravou od skál. Pod komfortnejšiu lyžovačku sa túto zimnú sezónu 2015 / 2016 podpíšu zlepšenia, ktoré kladne ohodnotia najmä stáli návštevníci strediska.


NOVÁ ZJAZDOVKA č. 2b

Na severnej strane Chopku sa po rozšírení a úpravách lyžiarska cesta č. 42 Priehyba – Jasná zmení na novú modrú zjazdovku č. 2b Májová Priehyba – Jasná.


12a JELENÍ GRÚŇ

V stredisku pribudne aj nové modré prepojenie medzi Jelením Grúňom a Slalomovým svahom, teda zjazdovka pre menej náročných lyžiarov č. 12a Jelení Grúň. Nová zjazdovka má skvelú lokalizáciu a na zasnežovanie jej stačí málo prírodného snehu.


NOVÁ ZJAZDOVKA NA JUHU

Južnú stranu Chopku už pohodlne zlyžujú aj menej zdatní lyžiari, práve pre nich vznikla prepojením traverzov nová modrá zjazdovka až do Krupovej. Lyžiari začiatočníci budú mať počas jazdy touto traťou prekrásny panoramatický výhľad na kopcovité Horehronie. Prepojením lyžiarskych ciest na Chopku vznikne najdlhšia 6800 m dlhá zjazdovka vhodná aj pre rodiny s deťmi.


NOVÉ ZASNEŽOVANIE

Lyžovačka v lokalite Rovná hoľa – Záhradky a na novej modrej zjazdovke č. 2b Májová Priehyba – Jasná dostane novú podobu. Práve pre nové zasnežovanie v týchto úsekoch sa výrazne zlepšia podmienky pre lyžiarov a stredisko bude zasnežovať a otvárať zjazdovky oveľa skôr ako tomu bolo doteraz.


VETERNÁ STENA

Lyžiari pocítia zlepšenie služieb aj pri preprave lanovkou zo Záhradiek na Rovnú hoľu, kde bude nainštalovaná veterná stena, ktorá umožní prevádzku lanovky aj pri silnejšom nárazovom vetre.


 

NOVÉ SNEHOVÉ ZÁBRANY

Nové snehové zábrany budú namontované na Pretekárskej zjazdovke č. 1b Konský Grúň - Luková.


SNOW PARK JASNÁ

Výraznou zmenou prejde aj najstarší areál zábavy Snow Park Jasná. Do snowparku pribudnú dve nové prekážky s terénnou úpravou, vďaka ktorým bude na spustenie parku stačiť menej snehu. Návštevníci si tak zážitky užijú oveľa skôr ako to bolo v minulých rokoch.


VÄČŠÍ APRÈS SKI BAR

Viac priestoru pre Vaše Après Ski zážitky! V lokalite Biela Púť na Vás túto zimu čaká väčší Après Ski Bar, kde si môžete počas lyžovačky dobiť energiu a spríjemniť si deň na svahoch.


KONTROLA LAVÍNOVÝCH VYHĽADÁVAČOV - LVS

Na Chopku do elektronickej mapy túto sezónu pribudne nový Checkpoint na kontrolu lavínových vyhľadávačov - LVS, kde si všetci milovníci freeride zón môžu skontrolovať funkčnosť svojich prístrojov. Beacon checkpoint nájdete pred budovou Rotundy.


GOPASS MOBILNÁ APLIKÁCIA

Nová mobilná aplikácia GOPASS bude poskytovať extra komfort pre tých, ktorí si dobitie skipasu alebo vstupenky do aquaparku nechajú na poslednú chvíľu. Aplikácia sprostredkuje klientovi zábavu vo forme sledovania si odlyžovaných kilometrov, či súťaže SkiChallenge, ale najmä bude elektronickým a informačným pomocníkom o dianí v strediskách, stave snehu na zjazdovkách, prevádzkovej dobe lanoviek a i. Pomocou aplikácie získa lyžiar v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry prehľad o čakaní v radoch na lanovku. Vďaka online mapám aplikácia uľahčí užívateľovi orientáciu v strediskách.


NOVÝ SERVIS NA LÚČKACH

Profesionálny servis strojovou úpravou, ktorou získate ostré hrany, sklznicu bez škrabancov a stabilitu na tvrdom snehu nájdete od sezóny 2015 / 2016 už aj na Lúčkach! Lyže alebo snowboard stačí na konci dňa priniesť do našej prevádzky a ráno si ich profesionálne servisované vyzdvihnúť.


NOVÉ LETECKÉ LINKY

Varšava bude mať od polovice decembra do 10. marca budúceho roku opäť letecké spojenie s Popradom. Tento raz bude lietať na linke lotyšská spoločnosť Air Baltic a vo Varšave má v utorok a štvrtok medzipristátie na spoji medzi Rigou a Popradom. Tri týždenné spoje s Rigoudva s Varšavou umožňujú aj hľadané kratšie pobyty na predĺžené víkendy a pracovné cesty s prestupom vo Varšave alebo v Rige aj do ďalších miest v severnej Európe. Na linke bude lietať 144-miestny Boeing 737, v ktorom je dosť miesta aj na prepravu lyží. Zdroj: www.etrend.sk