KRÚPOVÁ – komfortné nástupné miesto do strediska Jasná

Lyžovačka na južnej strane Chopku bude v lyžiarskej sezóne 2017/18 opäť o čosi komfortnejšia. Už minulý rok v decembri sa do prevádzky spustila nová 15 miestna lanovka v úseku Krupová - Kosodrevina a doplnila tak posledný chýbajúci úsek spájajúci severnú a južnú stranu Chopku. Prístup do strediska z južnej strany sa zlepšil najmä vďaka asfaltovému povrchu miestnej komunikácie, ale aj novému asfaltovému povrchu 520-miestneho parkoviska. Práve to bude v novej lyžiarskej sezóne ako prvé s riadenými vstupmi a s navigačným systémom vyťaženia parkoviska napojené na vernostný program GOPASS. Klienti strediska, ktorí používajú vernostnú kartu GOPASS budú na tomto parkovisku parkovať bezplatne.

ZJAZDOVKY

Sneh na Chopku nám garantuje systém technického zasnežovania, ktorý sa túto zimu rozšíri o 16 nových snežných bodov v spodnej časti zjazdovky č. 35 Zadné Dereše a na južnej strane Chopku pribudnú aj nové snehové zábrany o dĺžke 300 metrov. Na severnej strane Chopku si lyžiari užijú novú zjazdovku č. 10b s označením Vrbická s dĺžkou 800 metrov, ktorá bude spĺňať ski in ski out účel k Chalets Jasná Otupné. Zjazdovka bude mať 16 bodov technického zasnežovania. 13 nových zasnežovacích bodov a podstatné rozšírenie pribudne zjazdovke č. 5 s označením Turistická (lokalita Lúčky). Terénnou úpravou prešiel spodný úsek zjazdovky č. 12 Jelení Grúň, kde pribudli aj 2 nové zasnežovacie body. Komfortnejšie vylepšenia pocítia lyžiari, ktorí budú lyžovať traverzom na novom prepojení zjazdovky č. 10 Vrbická so zjazdovkou č. 13 Biela Púť. V stredisku tak bude k dispozícii viac ako 50 km zjazdoviek.

SNOW PARK AJ SKILINE NA BRHLISKÁCH

Veľkú premenu zažije náš najstarší DC snowpark Jasná, pretože v jeho spodnej časti došlo k rozšíreniu jeho dvoch platforiem a ďalšími terénnymi úpravami pribudol tretí skok. Pre snowboardistov a milovníkov freestyle prvkov budú dispozícii štyri jibové základne s množstvom prekážok.

Lyžiari, ktorí si minulý rok obľúbili profesionálnu pretekársku trať Skiline arénu ju tento rok nájdu situovanú na zjazdovke č. 10 Vrbická, kde ich pohodlne prepraví kabínková lanovka Grand – Brhliská. Vstup do Skiline arény je aj tento rok bezplatný.

INOVÁCIE V STAROSTLIVOSTI O ZJAZDOVKY

Inovácia pri úpravách zjazdoviek v podobe profesionálneho softvéru SNOWsat bude tento rok rozšírená už na siedmich snežných pásových vozidlách. Systém riadenia s meraním hĺbky snehu a jeho vývoja v celom lyžiarskom stredisku je založený na satelitnom navádzaní polohy ratraku. SNOWsat takýmto spôsobom zvyšuje účinnosť ratrakov na zjazdovke a takisto ich monitorovanie znižuje spotrebu paliva, technický sneh efektívne vyrovnáva na miesta podľa potreby. Vďaka tejto modernej technológii sa výrazne skvalitňuje úprava zjazdoviek, zmenšuje sa  vytváranie plôch s ľadovým povrchom.

Stredisko aj túto zimu naďalej rozvíja procesy skibusovej dopravy, skialpové koridory, takisto osvetu skialpinistov a rozširuje aj tím bezpečnostnej hliadky na lyžiach - skipatroly, podľa potreby až na 20 pracovníkov.