PRAVIDLÁ PRE SKIALPINISTOV


Jasná je zástancom všetkých zimných športov, ktoré v srdci robia radosť. Preto sme radi, že na zjadovkách vidíme nadšencov spúšťajúcich sa dole kopcom, ale i športovcov, ktorí po zjazdovke smerujú hore. Je však dôležité aby sme mali na zreteli, pre všeobecnú bezpečnosť, pravidlá , ktoré budú platiť pre skialpinistov pohybujúcich sa v stredisku.

POZOR ZMENA!! POZOR ZMENA!! POZOR ZMENA!! POZOR ZMENA!!

Pohyb skialpinistov na zjazdových tratiach v stredisku Jasná je povolený len v čase od 13:00 - 16:00  na vybraných a vyznačených cestách. Na Južnej strane platí do odvolania výnimka: po celý deň je možné využívať vytvorenú výstupovú trasu cez Krupovú a Zadné dereše (zjazdovky 33, 35, 34c)
Výstup po zjazdovkách mimo vyhradený čas 13:00-16:00 nie je dovolený.  

Vstup po tejto hodine je ZAKÁZANÝ z dôvodu prác sa svahu. Upozorňujeme, že stret s ratrakom môže mať vážne následky !

Základné zásady bezpečného pohybu po zjazdovkách pre skialpinistov:
1. Vstupujte na lyžiarske trate iba vo vyhradenom intervale v čase prevádzky t.j. 13:00 - 16:00 hod. Pred zahájením a po skončení prevádzky dopravných zariadení je vstup na lyžiarske trate a lyžiarske trasy zakázaný. Dôvodom je vysoké nebezpečenstvo úrazu káblami snežných diel astrojmi upravujúcimi trate, predovšetkým v prípade strojov s rozvinutým lanom z navijakov!
2. Vystupujte vždy za sebou a nie vedľa seba, sledujte značenie, buďte ohľaduplný k lyžiarom.
3. Vystupujte vždy okrajom zjazdovky, veľký pozor pri terénnych hranách a zlomoch, kedy vás lyžiar lyžujúci zhora nemusí zaregistrovať
4. Traverzujte zjazdovky len v rozostupe, čo najrýchlejšie, ohľaduplne k lyžiarom.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) upozorňuje skialpinistov, aby nevstupovali na zjazdovky vo Vysokých a Nízkych Tatrách po prevádzkových hodinách. Trate sa upravujú pásovými vozidlami - ratrakmi, ktoré sa pre lepšiu úpravu zjazdoviek vzájomne ťahajú na oceľovom lane. Po tragédii, ktorá spôsobila skialpinistovi na Chopku v lokalite Priehyba rozsiahle a ťažké poranenia, opätovne žiadame všetkých skialpinistov, aby nevstupovali na zjazdovky po 16.00 hod.!  

Spoločnosť TMR ďalej apeluje na lyžiarov s „čelovkami“, aby netraverzovali a neničili svojou bezohľadnosťou a nezodpovednosťou prácu obsluhy ratrakov, teda už upravené zjazdovky.


TRASY NA CHOPOK


Ako príklad uvádzame modelovú situáciu - názornú ukážku zrážky lyžiara s oceľovým lanom ratraku a aké devastačné následky môže takáto zrážka mať.Ubytovanie v Jasnej

Ubytujte sa v príjemnom horskom prostredí v Nízkych Tatrách. Lanovky máte v cene ubytovania.

Ubytovanie v Jasnej →