DEMÄNOVSKÁ DOLINA (3. november 2014) - Po oceneniach prestížneho medzinárodného Skiareatestu získalo lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry ďalšie ocenenie v rámci World Snow Awards v Londýne, ktorý je organizovaný svetoznámym magazínom The Telegraph Ski and Snowboard. Jasná získala ocenenie v kategórii najrýchlejšie rozvíjajúce sa stredisko „The Best up and coming resort“.

Úspechu Jasnej pomohli najmä významné investície a rast kvality služieb, atraktívny región a v neposlednom rade aj otvorenie nového leteckého spojenia Poprad - Londýn, kedy nás na Britských ostrovoch začali opäť vnímať ako dostupnú a veľmi zaujímavú destináciu. Ocenenia sú udeľované najlepším subjektom v lyžiarskom a snowboardovom priemysle, strediskám, firmám, produktom, značkám, jednotlivcom, celkovo v 24 kategóriách. Víťazov z jednotlivých nominácií hodnotila porota zložená z odborníkov v lyžiarskom businesse (v prípade Jasnej),  ale aj verejné hlasovanie.

V nominácii súperila Jasná síce len s kanadským strediskom, ale fakt, že do užšieho výberu sa nedostali ďalšie 3 strediská, svedčí o prísnom výbere poroty.

Odovzdávanie cien sa konalo 1. novembra 2014 priamo v centre Londýna, cenu prevzala Petra Šuhajdová, zástupkyňa výkonného riaditeľa a manažérka destinácie Jasná – Demänovská Dolina. OOCR Región LIPTOV sa v týchto dňoch zúčastňuje v Londýne najväčšej svetovej výstavy cestovného ruchu World Travel Market V rámci stánku SACR tam spolu s OOCR Región Vysoké Tatry reprezentujú Tatry ako kvalitnú destináciu, kde sa lyžiari z Londýna dostanú priamo na svah za menej ako 3 hodiny.