Vylepšenia zjazdoviek

posunú kvalitu lyžovačky opäť o stupeň vyššie!


Slabé snehové zrážky minulej sezóny odkryli kritické miesta na zjazdovkách, ktoré sa cez leto upravovali a vylepšovali, aby ste si mohli v zime užiť kvalitnejšiu lyžovačku na oboch stranách Chopku. V bonusovom 4. dieli zimného seriálu Vám predstavíme novinky na zjazdovkách a lanovkách na zimnú sezónu 2014/2015. Môže sa zdať, že ide o „drobné“ vylepšenia, no opak je pravdou, úpravy na zjazdovkách prinesú podstatné zvýšenie kvality lyžovačky v stredisku. Po predchádzajúcich miliónových investíciách, sú to tie najdôležitejšie vylepšenia, ktoré opäť posunú kvalitu lyžovačky v Jasnej o stupeň vyššie. 


Úprava zjazdovky v okolí Kosodreviny. 

Lyžiari tak budú mať viac miesta a v stredisku bude postačovať menej snehu na úvodné zasneženie.


Úprava traverzu na Zadné Dereše

Vytvorením nového traverzu a upravením aktuálnych traverzov na Zadné Dereše na južnej strane Chopku sme sprístupnili cestu pre ratrak. Úprava traverzu pomôže slabším lyžiarom, ktorí budú môcť pohodlne zlyžovať Chopok až na južnú stranu. 


Úprava stopy vleku na Zadných Derešoch 

Vlek na Zadných Derešoch mal počas zimných sezón problém s nedostatkom snehu. Aby sa mohol plnohodnotne uviesť do prevádzky, potreboval množstvo snehu. Tento problém sme však odstránili terénnou úpravou a vlek už nepotrebuje tak veľa snehu na jeho spustenie, a preto ho vieme spustiť skôr ako počas predchádzajúcich rokov.


Úprava zjazdovky (1c) z Chopku  

Zjazdovka 1c je vzhľadom na svoju polohu s veternými podmienkami a skalnatému podkladu náročná na množstvo snehovej pokrývky. Skaly sa nám podarilo upraviť a pootáčať, aby nevytŕčali. Dostatok snehu na zjazdovke 1c zabezpečí aj nová vetva zasnežovacích tyčí, pribudli aj snežné zábrany, ktoré slúžia ako zábrana proti vetru a zároveň zachytávajú sneh pri veterných dňoch. Zachytený sneh následne vieme použiť pri úprave zjazdovky. Naďalej budeme pokračovať v rekultivácií tejto zajzdovky = zatrávnením.


Úprava zjazdovky (1a) pod Lukovou

Podarilo sa nám rozšíriť úzke miesto na frekventovanej zjazdovke (1a) pod Lukovou. 

Na tejto zjazdovke pribudli snehové zábrany, ktoré zabránia odsýpaniu snehu zo zjazdovky.

O dostatok snehu sa postarajú výkonnejšie zasnežovacie tyče, ktoré nahradili staršie a menej výkonné. Taktiež na tejto zjazdovke došlo k terénnej úprave a vyzbieraniu skál, čo sa prejaví na začiatku zimnej sezóny, kedy bude stačiť menej snehu na spustenie zjazdovky do prevádzky, ako aj na celosezónnom skvalitnení snehových podmienok.


Úprava nástupného miesta Lúčky

Nástupné miesto Lúčky pribudlo do nášho strediska len minulú sezónu, preto bolo potrebné ho dobudovať a skrášliť. Počas leta sme na ňom usilovne pracovali a výsledkom je odvodnenie, spevnenie a zatrávnenie celého priestoru pri nástupe na lanovku: Lúčky - Vyhliadka. Návštevníkom určite padnú vhod pridané toalety a rozšírená predajňa a požičovňa Tatry Motion.


Úprava zjazdovky Priehyba - Záhradky (1)

Aj veľmi obľúbená zjazdovka Pretekárska, dostala „upgrade“ v podobe doplnenia snehových zábran a 2 snežných tyčí.


Rozšírenie zjazdovky Turistická 5

Jedna z najdlhších modrých zjazdoviek, obľúbená najmä u rodín s malými lyžiarmi, je od novej zimnej sezóny ešte širšia a preto si ju môžete pohodlne vychutnať aj so svojimi detičkami.


Ďalšia zjazdovka homologizovaná pre podujatia FIS.

Ďalšia Zjazdovka s názvom Májová 2 je len malý krôčik od toho, aby bola homologizovaná pre podujatia svetovej úrovne. Tento krôčik sa nám počas leta podarilo prekročiť a Vodárnička vytŕčajúca zo zeme bola zapustená nižšie a Májová zjazdovka bude vítať tých najlepších z najlepších pri podujatiach svetovej úrovne, ale to už trošku predbiehame... ;)


Aby sme nezostali nič dlžný lanovkám !

Lanovka Záhradky - Priehyba bude výkonnejšia a zvládne odviesť  viac lyžiarov. Keďže bola v zime veľmi obľúbená a využívaná, pridali sme 16ks sedačiek na túto lanovku.