Slalom

 

Hľadáte trocha adrenalínu, súťaživosti a zábavy na svahu?

Čo tak si vyskúšať jazdiť na čas? V lyžiarskom stredisku Jasná - Nízke Tatry si môžete zajazdiť na 50 km zjazdoviek a ak si chcete spestriť deň, určite využite jednu z množstva atrakcií na svahu. My, aj keď preferujeme snowpark a fun zónu na Otupnom, sme sa pozabávali  na slalome. Povite si: „Čo také už môže byť zábavné na slalome?“  Čudovali by ste sa koľko zábavy a adrenalínu na ňom môžete zažiť. Hlavne keď ste zohraná partia a radi súťažíte medzi sebou.

Verejnú slalomovú trať nájdete v lokalite Otupné, na zjazdovke Vrbická, v jej spodnej časti vedľa začiatku veľkých skokov v DC snowparku. A prečo je ten slalom tak zábavný? Lebo funguje na princípe časomiery a časy sa vám zaznamenávajú do vášho konta na Skiline.cc. Hneď po odjazdení slalomu si viete pozrieť váš výsledný čas na časomiere na svahu a porovnať si ho s kamarátmi. Ak si ho náhodou nezapamätáte, nevadí. Je tu možnosť sledovať čas a dokonca aj video zo slalomovej jazdy na spomínanom Skiline. Stačí sa registrovať, zapísať si číslo gopassu a video nájdete v sekcii Videos  & Photos.

Vyskúšali sme si ho aj my. Teda bolo nás sedem. Stavili sme sa o jednu rundu kvalitného rumu v rumovom bare na Rotunde. Najrýchlejší a najpomalší platia. Adrenalín koloval v krvi už na štarte. Stačí prejsť turniketom, cez ktorý prejdete klasicky ako cez lanovkový turniket a následne odštartovať. Časomiera sa spúšťa po prejdení cez vstupné brány. A už sa rútime. Desať bránok, červené a modré. Vietor vo vlasoch, všetci chceme svojim kamarátom ukázať, že sme najrýchlejší. Čudovali by ste sa, ale aj desať bránok na rovnom svahu vie preveriť kondíciu. Báť sa však nemusia ani deti a ani naše nežnejšie pohlavie. Zabaví sa naozaj každý.

Dojazdil aj posledný kamarát. Časy neboli zlé, ale profesionáli z nás už nebudú, čo nám však vôbec nevadí. Víťaz a aj porazený berú sľúbenú rundu, tešíme sa na zaslúžené odmeny. Výborne sme sa zabavili a spestrili si deň na svahu v Jasnej. Určite sa na slalomovú trať ešte neraz vrátime.