Ski Challenge - kilometre, body, výhody a dobrý pocit na horách

Koľko kilometrov za sezónu odlyžujete alebo odsnowboardujete? Koľko krát sa vyveziete lanovkou? Koľko výškových metrov nastúpate? Neviete? Tak pre to je vo vašom GOPASS profile Ski Challenge. A nie len to. Ak vás štatistiky nezaujímajú a užívate si jazdenie v stredisku bez poznatku o vzdialenosti, alebo počte jázd lanovkou, sú tu pre vás pripravené rôzne odmeny.

V GOPASS profile, ktorý si môžete pozrieť prostredníctvom webstránky alebo aplikácie, nájdete aj Ski Challenge. Zakaždým keď navštívte slovenské strediská Jasná - Nízke Tatry, Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, český Špindlerův Mlýn, alebo poľský Szczyrk, sa vám počítajú najazdené kilometre, výškové metre, jazdy lanovkou a aj body získané nákupom produktov a služieb. Všetko prehľadne a na jednom mieste. V zimnej sezóne 2016/2017 šikovní sezónkari spoločne odlyžoval v strediskách Jasná - Nízke Tatry, Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica dokopy 4 324 000 kilometrov, čo v praxi znamená, že by spoločne dokázali zájsť napríklad trasu až na Mesiac a to 5-krát. Najusilovnejší 28-ročný lyžiar z Liptovského Mikuláša najazdil v sezóne viac ako 7 663 km, na svahoch strávil 121 dní, v priemere odlyžoval denne 63 km a celkovo sa lanovkami vyviezol 2 933-krát.

Ako vlastne taký Ski Challenge funguje?

Je to jednoduché. Po každom prechode turniketom vašou GOPASS kartou, vás systém zaznamená a zapíše do štatistík. Za každú platbu za tovar, alebo služby, získavate taktiež body. Preto nezabudnite mať stále GOPASS kartu pri sebe. Na konci dňa sa vám štatistiky zobrazia vo vašom profile. Tam nájdete aj štatistiky z predchádzajúcich dní a aj celkovú z predchádzajúcich sezón, dokonca aj štatistiky vašich priateľov. V podrobnej štatistike, ktorá je zobrazená grafom, sú vyznačené časy vývozov lanovkami a vlekmi, taktiež miesta prechodov a nadmorská výška údolnej a vrcholovej stanice. Takto si prezriete ľubovoľný deň aktuálnej sezóny, ktorý ste strávili jazdením v stredisku. A ako sa počítajú kilometre? Princíp je jednoduchý. Vstupné a výstupné body sú známe. Turniket zaznamená ktorou lanovkou ste sa vyviezli a potom sa už odjazdené kilometre rátajú nasledovne. Ak sú z výstupného miesta k dispozícii viaceré zjazdovky, zarátava sa tá zjazdovka, ktorá je najvyužívanejšia. Ako každý systém aj ski challenge nemusí fungovať na 100%, preto sa neustále pracuje na optimalizácii, ale občas sa môže stať, že váš prechod nie je započítaný, preto sa robia kontrolné uzávierky a prepočty vašich kilometrov a vaše prelyžované kilometre sa vám automaticky dopočítajú.

Porovnajte si štatistiky so svojimi priateľmi.

Pomocou vášho profilu sa môžete spojiť s rodinou, alebo priateľmi a prezrieť si ich štatistiky z jazdenia, získaných bodov a dosiahnutý level. Ak sa chcete pochváliť odlyžovanými kilometrami a ďalšími štatistkami, zdieľajte ich na vašom Facebooku. Zaujímavosťou je spojenie vášho konta s Instagramom, kde sa do fotky integruje štatistika o prelyžovaných kilometroch.

Zvoľte si level, lyžujte a vyhrajte skipasy zadarmo!

A čo odmeny? Áno, aj tie sú a je ich naozaj veľa. Základom je zvoliť si level, ktorý by ste chceli dosiahnuť počas sezóny. Každý level zodpovedá určitým odjazdeným kilometrom a získaným bodom z nákupov. Blue powder je určený najmladším jazdcom a tým, čo hory nenavštevujú tak často. Stačí odjazdiť viac ako 20 km a nálepka je vaša. Máte šancu vyhrať skipas a druhý čaj získate zdarma, ak vlastníte minimálne 20 bodov. Trúfate si na viac? Red Diamond získate po odjazdení vyše 50 km. K nemu samozrejme aj červenú nálepku na prilbu, alebo lyže, šancu vyhrať skipas a druhú kávu zdarma v prípade, že máte aj 50 bodov. A čo tak 100 km? Nie je problém? Potom si zaslúžite čiernu nálepku Black Bomb. Ak vlastníte aj 100 bodov, máte druhé pivo zdarma a šancu vyhrať skipas. Trávite na horách veľa času? Jazdíte pravidelne a kilometre vám pribúdajú ako na bežiacom páse? Tak ste Pro Rider s odlyžovanými vyše 200 km. Nálepka, šanca vyhrať skipas, druhá Vodka/Hruškovica/Jameson 0,04l zdarma + Veľký servis za cenu malého servisu ak disponujete aspoň 200 bodmi. To všetko len za to, že si užívate to, čo máte radi. No a čo je pre tých, ktorí trávia na lyžiach, alebo snowboardoch podstatnú časť sezóny? Nálepkou King of Mountain sa pýši jazdec s odjazdenými vyše 500 km. Prináleží mu kráľovská nálepka, šanca vyhrať skipas, druhý vstup zdarma do Aquaparku Tatralandia - Tropical packet, alebo Bešeňová - Sea&Fun Packet ak na vašom konte okrem kilometrov pribudlo aj 500 bodov. A ak ste z tých, čo najazdia viac ako 500 km? Tak si vyskladajte vaše odjazdené kilometre z viacerých nálepiek. A čo ten skipas zadarmo? Ak ste si zadali level výberom jednej z piatich úrovní a odlyžovali ste stanovený počet kilometrov a nazbierali potrebný počet GOPASS bodov na naplnenie levelu, automaticky postupujete do súťaže o denné skipasy. Viac informácií o pravidlách súťaže tu. Nálepky získate ak navštívte jeden z kamenných obchodov Tatry Motion a na predajni sa preukážete svojou GOPASS kartou. Naši zamestnanci vám vašu kartu preveria, skontrolujú počet odlyžovaných kilometrov a následne obdržíte príslušnú nálepku.

Spojte príjemné s užitočným. Jazdite, zbierajte body, porovnávajte štatistiky s vašimi priateľmi a využívajte výhody plynúce z dosiahnutých levelov. Odmenou vám budú nie len zľavy a výhody, ale aj skvelý pocit z pohybu na horách. Vo svojom profile na webe, alebo v aplikácii, budete môcť sledovať históriu vašich odlyžovaných kilometrov aj niekoľko rokov dozadu. Vždy je príjemné vidieť, že sa vám darí tráviť viac času na snehu a čerstvom vzduchu.