DC SNOWPARK


Školská snowboardová liga v SR 2018

Disciplína snowboardcross a slalom
Termín preteku: 10. január 2018, DC Snowpark Jasná


DC Snowpark v Jasnej je jeden z najdlhšie fungujúcich snowparkov nielen na Slovensku ale aj v okolitých krajinách. DC Snowpark sa nachádza v časti Otupné, na zjazdovke č. 10 Vrbická. 

Tak ako aj predošlé roky, aj v lyžiarskej sezóne 2017/2018 sa môžete v Jasnej tešiť na kvalitný, každodenne udržiavaný snowpark v podaní Slope Shapers Crew. 

Počas leta prebehlo viacero terénnych úprav v DC Snowparku, ktorý nájdete v časti Otupné v Jasnej. V dolnej časti snowparku prebehlo rozšírenie a zväčšenie prvých dvoch platforiem, takže môžeme cez zimu očakávať viac priestoru pre snowboarding. Skvelou správou je, že pribudla tretia platforma, čo znamená tri skoky za sebou. Shaperi ohlasujú skoky o veľkosti 10, 12 a 10 metrov. Samozrejmosťou je rozšírenie a predĺženie dopadov všetkých skokov. Po troch skokových platformách nasleduje jibová časť. Shaperské zázemie sa presúva, a tak sa celý snowpark predlžuje a rozširuje. K dispozícii budú štyri jibové platformy na ktorých môžeme očakávať viacero prekážok. Podľa slov šéfshapera Mateja Zemanoviča by mali byť k dispozícii tri skoky a deväť jibových prekážok v dolnej časti parku. Slušný progres!

Najstarszy pionierski słowacki snowpark w Jasnej! Tak jak w poprzednich sezonach, teraz też czeka na Ciebie w Jasnej snowpark na wysokim poziomie, o który codziennie dba Slope Shapers Crew.

Najważniejszą zmianą w porównaniu z poprzednimi latami jest poszerzenie parku o część dolną trasy zjazdowej Vrbická, gdzie swoje miejsce znajdzie sekcja skoczni i przeszkód dla bardziej zaawansowanych. W tym roku zostały wybudowane gliniane platformy, dzięki czemu park zostanie udostępniony wcześniej. Po wyjściu z kolejki Grand Jet w górnej części znajdzie się Fun Zone pełna tras, boksów oraz mniejszych skoczni dla początkujących praz zaawansowanych narciarzy. Nie zabraknie nasypów, muld ani tunelu dla najmłodszych. W dolnej części raj dla siebie znajdą zaawansowani narciarze. Udostępnimy dwie skocznie około 10 m i 13 m, a także kilka innych interesujących przeszkód. Wierzymy, że przybędzie nowy ciekawy zestaw.

Więcej informacji o budowie oraz warunkach w snowparku znajdziesz na facebook snowpark jasna.

FUN ZONE

FUN ZONE aréna je situovaná v hornej časti zjazdovky č. 10 Vrbická. Príďte sa zabaviť a vyblázniť v špeciálne pripravenej aréne na skoky, klopené oblúky, prekážky, tunel. Je určená pre všetky vekové kategórie, od malých detí až po dospelých. Stačí ak ste pokročilý lyžiar či snowboardista a zábava na snehu sa môže začať! Vstup do nej je bezplatný.


... ešte viac adrenalínu v Snowpark Jasná!