NA CHOPOK 2024 m n. m. Z LIPTOVA

Príďte navštíviť Chopok zo severnej liptovskej strany. Z údolnej stanice Biela Púť vás na Chopok vyvezú tri po sebe nadväzujúce lanovky, zatiaľ čo vy si vychutnáte nádherné výhľady na Liptov a protiľahlé Vysoké Tatry. Z vrcholu Chopka 2024 m n. m. môžete pokračovať na príjemné hrebeňové túry či letné prechádzky a využiť skvelé podmienky Nízkych Tatier na turistiku. V prípade ak vás turistika neláka a chcete sa len tak kochať čarom prírody, ideálnym miestom pre vás je panoramatická reštaurácia Rotunda, ktorá okrem gastronomického zážitku ponúka skvelé výhľady z interiéru reštaurácie a taktiež z jej terasy, na ktorej je umiestnená socha Draka Demiána, ktorú určite musíte vidieť! Je totiž kúzelná, v hrdle jednej z dračích hláv sa nachádza medený zvonček, na ktorý keď zazvoníte, šťastie si privoláte!

Počas hlavnej letnej turistickej sezóny v mesiacoch júl a august máte možnosť na cestu na Chopok využiť aj nástupné miesto Záhradky. Zo Záhradiek vás sedačková lanovka vyvezie na Priehybu a odtiaľ priamo kabínkovou lanovkou Funitel na Chopok.

Pre rodiny s deťmi odporúčame rodinnú zábavnú hru Drakopark Chopok . Ide o hravé a dobrodružné putovanie lanovkami, pričom na každej nástupnej a výstupnej stanici lanoviek nájdete úlohy situované do prostredia v ktorom sa nachádzate. Je výnimočný v tom, že na siedmich stanovištiach úloh vás privítajú umelecké sochy dráčikov, ktorí držia knihu, v ktorej keď polistujete, úlohu sa dozviete. Za tri správne odpovede získate odmenu v infocentre na Bielej Púti a Krupovej a na pokladni Záhradky.

Po ceste na Chopok máte možnosť využiť množstvo atrakcií ktoré stredisko Jasná ponúka. V Maxiland summer parku si deti užijú aquazorbing, 4-platformovú trampolínu, skákací hrad a detský kolotoč. Milovníci horských kár môžu vyskúšať nenáročný zjazd po zjazdovke Biela Púť. V lokalite Priehyba je okrem výbornej oddychovej zóny s lehátkami pri Funibare aj bungee trampolína a množstvo preliezok pre tých najmenších. 


TIP: Člnkovanie po hladine jazierka Biela Púť je nenáročnou aktivitou pre rodiny s deťmi páriky, či partiu kamarátov. Z člna si vychutnáte nádherné výhľady na Chopok a okolitú prírodu.


Nakupujte on-line na: www.gopass.sk

Zľavy a body za každý nákup s kartou GOPASS.


Dôležité:  V cene spiatočného lístka sa môžete previezť až 5 rôznymi lanovkami na opačnú stranu kopca a späť, a spoznať tak krásy Liptova aj Horehronia počas jedného dňa.XT


Navigácia do strediska Jasná


Dopravte sa pohodlne autom do strediska Jasná na Bielu Púť, odkiaľ vás vyvezie 4-miestna sedačková lanovka na medzistanicu Koliesko,  následne nasadnete na kabínkovú lanovku Twinliner, ktorou sa dostanete na Priehybu a odtiaľ už modernou kabínkovou lanovkou Funitel priamo na Chopok 2024 m n. m..