SPORT ZONE

10.2.2018, Priehyba

Sobota 10. februára bude v Jasnej naplno patriť športu pre všetkých.

LYŽIARSKE PRETEKY

Príďte si zmerať sily na profesionálne pripravenej trati Svetového pohára, získajte medailu Slovenského olympijského tímu a ďalšie zaujímavé ceny s olympijskou tematikou. Muži, ženy, deti, lyžiari, nadšenci zimy, milovníci Tatier, všetci ste srdečne vítaní! Preteky v obrovskom slalome sú určené pre verejnosť a prihlásiť sa môže ktokoľvek. Súťaží sa v piatich kategóriách v jednom kole. Preteky bude sprevádzať perfektná Après ski zábava na Demänovka Ratrak Stage.

Kategórie :

 • MUŽI od 18 rokov
 • ŽENY od 18 rokov
 • JUNIORI od 12 do 17,99 rokov
 • DETI od 6 do 11,99 rokov
 • ELITE  registrovaní jazdci, tréneri, lyžiarski inštruktori bez vekového obmedzenia

Výsledková listina bude po pretekoch zverejnená na webe www.jasna.sk

Registračný poplatok :

Pre účasť na pretekoch je potrebné zaplatiť online registračný poplatok vopred najneskôr do 8.2.2018. Registračný poplatok je vo výške 3 na osobu. Podmienkou je byť držiteľom karty Gopass.

Registračný poplatok bude v predaji  www.gopass.sk

Štartovné sa bude dat zakúpiť aj na mieste v deň pretekov 10.2. 2018, cena 10 €/ pre všetkých (aj držiteľov gopass karty).

Za štartovné číslo sa platí záloha 10 €, ktorá bude po vrátení štartovného čísla vrátená späť.

Registrácia 

 • 9:00 – 11:00 registrácia účastníkov pretekov na Priehybe, prideľovanie štartovacích čísel
 • 12:00 štart prvého pretekára
 • 14:00 slávnostné vyhlásenie víťazov v jednotlivých kategóriách

Výsledková listina    BIATLON

    Biatlon patrí na Slovensku k najpopulárnejším športom už od 90-tych rokov a je z hľadiska výsledkov našim najúspešnejším zimným olympijským športom.

    Je to typický zimný šport kombinujúci beh na lyžiach a streľbu z malokalibrovej zbrane. Pri behu na lyžiach nie je stanovený bežecký štýl. Po istom úseku trate nasleduje vždy streľba. Spoznajte aj vy tento krásny zimný šport formou nenáročnej trate pre všetky vekové kategórie zostavenej pre širokú verejnosť. Môžete si tak vyskúšať streľbu z tréningových biatlonových pušiek a preveriť svoju mušku. Trať bude k dispozícii počas celého dňa s inštruktorom, ktorý vám všetko ochotne vysvetlí. Každý zúčastnený dostane malú odmenu.

    CURLING

    Curling je kolektívny šport, v ktorom sa snažia hráči dopraviť curlingové kamene čo najpresnejšie do vyznačeného priestoru. Začiatky tejto hry siahajú do 16. storočia, keď sa tento šport hrával na zamrznutých škótskych jazerách.

    Medzi oficiálnymi súťažami zimných olympijských hier bol v roku 1920 a od olympijských hier v roku 1998 je v programe nastálo. Tento u nás nie je veľmi známy šport si môžete vyskúšať na vlastnej koži práve v Jasnej. Pripravená bude krátka tréningová plocha s curlingovými kameňmi, s ktorými si môžete vyskúšať zahádzať. Chýbať nebudú ani typické metličky, ktoré sú pre túto hru nevyhnutné. Zabavte sa s rodinou či priateľmi pri tomto netradičnom športe. Každý zúčastnený dostane malú odmenu.


    Program na sobotu 10. 2. 2018

    ČAS  LOKALITAPROGRAM 
    10:00 - 15:00Priehyba
    Sport Zone
    Curling, Biatlon, Lyžiarske preteky
    10:00 - 15:00

    Priehyba
    Ratrak Stage 

    DJ EKG, GIGA SELFIE, tanečnice, LIPTOV a zbojníci
    21:00 - 05:00

    Biela Púť
    Happy End

    Olympia Párty - POLEMIC, DJ East Luke, tanečnice

    Exkluzívny partner

    Generálni partneri

    Hlavní partneri

    Partner

    Partneri projektu