Tohtoročná Bajkovačka bola príjemnou bodkou za skvelou letnou sezónou v Rocky Mountain Bike World Jasná. Spojili sme bajkerov a rodiny s deťmi. Úspešne sme ich vytiahli do prírody za športom a zaujímavým programom.

Pre bajkerov bola sprístupnená obľúbená šesťsedačková lanovka na Rovnú Hoľu. Bajkeri mali možnosť vyskúšať si obľúbenú súťaž Bomby z Chopku, ktorá je alternatívou svetovo populárnej Megavalanche. Počas celého dňa ste bajkovali len za 16€. K dispozícii boli trate všetkých náročností od tej najľahšej, až po ťažkú downhillovú.

Bomby z Chopku - extrémny zjazd na horských bicykloch s časom 8 minút 31 sekúnd vyhral 26-ročný Lukáš Plátek z Rajeckých Teplíc, ktorý sa extrémnemu bicyklovaniu venuje 8 rokov. Trať s dĺžkou 5 175 metrov, prevýšením 970 metrov mala svoj začiatok z Chopku z výšky 2004 metrov nad morom, cieľová rovinka bola v lokalite Záhradky v nadmorskej výške 1 028 metrov.

Išlo o hromadný zjazd z vrcholovej stanice lanovky na Chopku po stredne ťažkej odjazdovej trati s názvom Summit Flatline, ktorou sa napoja na traverzovú zvážnicu až na Rovnú Hoľu, pokračujú cez stredne ťažkú freeridovú trať Deer Track z Priehyby až na Záhradky do cieľa.

„Mám skvelé pocity z jazdy. Opäť mi to vyšlo. V porovnaní s minulým rokom bola trať náročnejšia, viac voľných kameňov, viac prachu. Počasie nám však vyšlo, takže paráda. Myšlienka hromadného zjazdu je super, keďže sa nikde na Slovensku nekoná podobná akcia. Počas dnešných pretekov som mal ale na mále. Konkurent, ktorý mal minulý rok defekt skončil tento rok tesne za mnou na druhom mieste. Mám za sebou celkom úspešnú sezónu. Vyhral som 4 preteky po sebe, mám nový bike a možno aj tieto okolnosti mi dnes pomohli opäť vyhrať,“ komentoval svoj úspech na trati Lukáš Plátek.

Výsledky Bomby z Chopku:
1. Miesto- Lukáš Plátek
2. Miesto- Jakub Gorecký
3. Miesto- Miroslav Kormanik

Pre fanúšikov adrenalínových skokov do diaľky bola pripravená obľúbená súťaž Ride&Fly. Víťazom sa stal kežmarčan Jakub Gorecký, ktorý skočil neuveriteľných 15,2 m.

Výsledky Ride&Fly:
1. Miesto- Jakub Gorecký
2. Miesto- Lukáš Plátek, Adam Milo
3. Miesto- Oliver Vejčík

Majster sveta Ján Kočiš & group predviedol bravúrne kúsky v rámci svojej outdoorovej trial show. O zábavu sa vrámci detského programu sa postaralo detské hudobné zoskupenie Baby Band Fíha Tralala.  Deti si zaskákali do rytmu známych pesničiek od Fíha tralala. Minetrdlo ich zatiahlo do rozprávkového sveta, moderným spracovaním Janka Hraška, Popolušky a Šípkovej Ruženky.  Tak isto sa vaše ratolesti mohli zapojiť do súťaže Detský Bajkový Slalom, v ktorom si na jednoduchej trati overili svoje bajkerské zručnosti na bicykloch alebo odrážadlách. Všetky súťaže sme odmenili vecnými cenami. Od 13.30-16.30 hod. boli pripravené open air koncerty skupín Mr. Tedy and the Sidekicks, Trix a Critica.