Freeridové top preteky v Jasnej ponúkli nevšedné
adrenalínové divadlo.


Freeridové preteky CGC Jasná Adrenalín prilákali na Chopok v piatok 26. februára takmer 80 pretekárov z celého sveta. Saltá vpred, skoky zo skalných výbežkov, čistý štýl jazdy aj otočky na neupravenom svahu v najkrajších slovenských žľaboch na Chopku priniesli víťazstvo Rakúšanom Manuele Mandl a Thomasovi Feursteinovi na snowboarde, Anne Smoothy z Nového Zélandu a Francúzovi Maëlovi Ollivivierovi na lyžiach.

Organizátori obhájili najvyššie 4 hviezdičkové podujatie Freeride World Qualification a  priniesli tak nielen samotným pretekárom, ale aj lyžiarom a návštevníkom Chopku jedinečný adrenalínový zážitok.Možem s nadšením povedať, že CGC Jasna Adrenalin 2016 prevýšil očákavania pretekárov, zučastnených divákov, ale aj organizátorov. Najväčšou výzvou bolo sprostredkovanie priameho prenosu, ktoré dopadlo na 100%. Sprostredkovali sme atmosféru preteku a kvalitné freeridové jazdy 77 pretekárov zo 16 krajín. Tento rok nám počasie zahralo do karát a mali sme k dispozícií slnečné a bezveterné „okno“, preteky tak mohli prebehnúť hladko a bez komplikácií. Z pohľadu kvality jázd môžem povedať, že boli na najvyššej úrovni, pretože o miestenku na pretekoch sa uchádzala takmer výlučne freeridová špička. CGC Jasná Adrenalin 2016 zdvihol latku veľmi vysoko. Napriek tomu sa budeme snažiť priniesť v ďalšom ročníku opäť niečo nové. Tieto plány začíname napĺňať od prvého dňa od ukončenia tohto ročníka“, zhodnotil Ladislav Mrava, riaditeľ pretekov CGC Jasná Adrenalín.

Extrémny zjazd vo vysoko exponovanom svahu sa konal vo freeridovej zóne č.3 na severnej strane Chopku v Lukovej doline vo výške 2 002 m n.m. s dojazdovým cieľom v 1 607 m n.m. 400 metrové prevýšenie tratí malo od 35 do 53 stupňový sklon. Dvojdňový sprievodný program vo freeridovej dedine spestrili v sobotu okrem testovania špičkových freeridových lyží aj netradičné freestyle preteky v sánkovaní  v lokalite Biela Púť. CGC Jasná Adrenalín 2016

Photo: Martin Žilka