Rotunda opať ožije tajomnými príbehmi draka Demiána!

 


Nenechajte si ujsť už štvrtý ročník výnimočného podujatia v Nízkych Tatrách, ktorý sa uskutoční 15. 07. 2017 a 12. 08. 2017.

Príďte si užiť jedinečný a dobrodružný nočný vývoz lanovkami na Chopok zo severnej aj južnej strany so svojou rodinou. Ponorte sa do príbehu s priateľským drakom Demiánom na jeho hrade Rotunda, užite si bohatý animačný program pre deti aj dospelých, úžasnú večernú horskú panorámu a dračie gastronomické špeciality v reštaurácii ROTUNDA v nadmorskej výške 2004 m n.m.


12. 8. 2017 DEMIÁN A MÁGIA

Dobrodružné putovanie lanovkami sa bude počas augustového večera niesť v znamení kúziel a mágie. Čáry máry, láry fáry, abraka dabraka, sim sala bim nech sa na bosorku premením! Presne tak, práve bosorka bude vítať na hrade Rotunda malých i veľkých návštevníkov a ponúkne im nevídané zážitky v podobe kúziel, trikov, záhad a prekvapení. Čaká vás putovanie záhadnými úlohami a na záver darček pre všetkých úspešných malých čarodejníkov, ktorý si sami vyrobia na tvorivých dielničkách v reštaurácii Rotunda 2004 m n. m. 
Drak Demián sa premení na tajomného kúzelníka a bude chrliť oheň a dym viac ako kedykoľvek predtým. Čaká vás večer tajomna, dymu z chemických reakcií, pary z varenia čarovného lektvaru a jedinečné umelecké predstavenie ALICA V KRAJINE ZÁZRAKOV a KÚZELNÁ FYZIKA v reštaurácii Rotunda 2004 m n. m. 

FOTOGALÉRIA DEMIÁN A MÁGIA, 12. 8. 2017

 

TAKTO VÝBORNE STE SA BAVILI 15. 07. 2017. CHOPOK OVLÁDLI ZBOJNÍCI.

V sobotu podvečer ste sa vyviezli lanovkami zo severnej aj južnej strany Chopka v ústrety typickým liptovským tradíciám. V reštaurácii Rotunda 2004 m n. m. vás privítali najznámejší slovenskí valasi Maťko a Kubko s množstvom hier a úloh pre malých aj veľkých návštevníkov. Naučili vás ako sa zaháňajú či doja ovečky, ako sa ukladá drevo a varí hrachová kaša, rozpútalo sa pátranie po zbojníckom poklade, naučili ste sa typické liptovské remeslá a každý návštevník absolvoval aj školu liptovského nárečia. Samozrejme všetko pod dohľadom kamarátskeho Draka Demiána, legendárneho strážcu Demänovskej Doliny, ktorý počas Dračích nocí chrlil od samej radosti oheň a dym. 

V Reštaurácii Rotunda 2004 m n. m ste si pochutnali na gastronomických špecialitách z typickej liptovskej kuchyne ako sú bryndzové halušky či zbojnícky guláš. 


TAKTO STE SI UŽÍVALI MINULÉ ROČNÍKY DRAČÍCH NOCÍ

 

PARTNERI PODUJATIA

Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.