EURÓPSKY POHÁR MUŽOV V ALPSKOM LYŽOVANÍ

08. 02. - 09. 02. 2017, JASNÁ NÍZKE TATRY

8. - 9. februára 2017 sa na svahoch Chopku uskutočniili preteky Európskeho pohára (EP) v disciplíne obrovský slalom mužov, ako 78. ročník Veľkej ceny Demänovských jaskýň. Najlepší mužskí pretekári z 20 krajín sveta sa tak v Jasnej predstavili po dvoch rokoch. Návštevníci najväčšieho lyžiarskeho strediska si preteky zjazdárskej elity mohli pozrieť na zjazdovkách č. 7 s príznačným názvom Majstrovská.

FOTOGALÉRIA: EURÓPSKY POHÁR MUŽOV JASNÁ 2017Z poverenia Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) sa 8. - 9. februára na svahoch Chopku uskutočnil v poradí už po 14-krát Európsky pohár v zjazdovom lyžovaní, tento krát v obrovskom slalome. Organizátori očakávajli, že sa na ňom predstaví približne 90 pretekárov z 20 krajín. Oba dni sa štartovalo v dvoch časoch o 9:30. a o 12:30 z výšky 1 650 m n.m. 1 200 m dlhá trať má 400 metrové prevýšenie s cieľom v lokalite Koliesko.
Na osieťovanie trate sa použili 3 km bezpečnostných sietí. Zjazdovky pre obrovský slalom sú homologizované a spĺňajú všetky predpísané parametre a bezpečnostné prvky pre európske, svetové poháre a majstrovstvá sveta. Na zjazdovke č. 7 sa v minulosti konali podujatia Svetových pohárov, Majstrovstiev sveta juniorov, či Svetovej zimnej univerziády.
Podujatie Európskeho pohára nadväzuje na vlaňajší úspešný Svetový pohár. Stredisko Jasná tak aj naďalej udržiava kontakt s vrcholným lyžovaním.


PARTNERI PODUJATIA