Čo je Liptov Ride?

Tímové štafetové preteky, ktoré spájajú zimu a leto. Skialp, freeride spolu s bikom, behom a kajakom? Všetko je možné!

16. apríla 2016 spoločne ukončíme zimnú sezónu a začneme sa tešiť na letné športy. Konečne je tu príležitosť, kedy si zimní športovci zasúťažia spolu s tými letnými v jednom tíme.

Prepojenie vody, zeme, snehu a mesta Liptovský Mikuláš s Demänovskou dolinou a strediskom Jasná, to všetko je súčasť týchto pretekov!


Prvá disciplína: BEH

Preteky otvára bežec, ktorý vyrazí z mesta priamo na hory. Spozná čaro miestnych lesov, vodopádov a zákutí od Liptovského Mikuláša až po údolnú stanicu Lúčky v Jasnej. Trasa je vedená prevažne poľnými a lesnými chodníčkami s miernym kontinuálnym stúpaním.

Druhá disciplína: SKIALP

Cieľom skialpinistu je za čo najkratší čas preniesť štafetu po dopredu určenej a vyhradenej časti zjazdovky strediska Jasná hore na Chopok, kde ho bude očakávať freerider. Jediné, čo hrá teraz rolu, je kondička a dobrá nálada športovca. 

Tretia disciplína: FREERIDE

Freerider začína svoju disciplínu v blízkosti konečnej stanice strediska Jasná-Chopok. Podľa aktuálnych podmienok sa spustí jedným zo žľabov Lukovej doliny a musí preniesť štafetu naspäť na Lúčky. Polovica jeho trasy je mimo zjazdovkového terénu, záver trasy vedie po zjazdovke Turistická naspäť na počiatočnú stanicu Lúčky.

Štvrtá disciplína: BIKE

Cieľom cyklistu je dofúkať gumy a vybrať sa do najkrajšieho prostredia Demänovskej doliny. Trasa začína prudkým stúpaním z Lúčok na lesnú cestu pri Hoteli Ostredok, nasleduje klesanie k hotelu Repiská, cesta dole Demänovskou dolinou, až sa dostane na odbočku na Iľanovo Cez dediny Ploštín a Iľanovo smerom do Poruby sa pretekár dostane poľnou cestou naspäť na areál vodných športov do cieľa. 

Piata disciplína: KAJAK

Preteky sa uzatvoria piatou disciplínou v podobe kajak – crossu. Športovci budú začínať krátkym šprintom k tichej vode, kde kajakár nastúpi a rozohreje sa pádlovaním. Trasa následne pokračuje divokou vodou až do cieľa. 


Prečo sa na Liptov Ride prihlásiť?

Preteky, ktoré tu ešte neboli, prinesú so sebou jedinečnú atmosféru prepojenia zimy a leta. Tímový duch a zároveň prekonanie vlastných osobných rekordov je tiež súčasť Liptov Ridu. A hlavne, príď sa na vlastné oči presvedčiť, že na Liptove sa dá skutočne robiť všetko, dokonca v jeden deň - 16. 4. 2016!

Všetky potrebné informácie nájdete na webe: www.liptovride.sk

Akékoľvek otázky a dotazy môžete poslať na: info@liptovride.sk