30. 4. - 1. 5. 2016 & 7. - 8. 5. 2016


JARNÉ VÝLETY MODERNÝMI LANOVKAMI

Trávenie jarného obdobia v horách v spojení s nádychom v horskom prostredí je ideálnym spojením na čerpanie energie a odbúranie jarnej únavy. Počas májových sviatočných víkendov máte jedinečnú možnosť oddýchnuť si s rodinou v náručí Nízkych Tatier, ktoré chránia čistotu okolitého ovzdušia. V spojení s výhľadmi na Liptov, Horehronie či panorámu Vysokých Tatier je o jarné zážitky postarané. Vyvezte sa lanovkami z oboch strán Chopku a užite si pobyt na čerstvom vzduchu, ktorý je jednoducho neporovnateľný s mestským prostredím. 



JARNÁ PONUKA NA CHOPKU


Na vrchole Vás v unikátnej reštaurácii ROTUNDA vo výške 2004 m n.m. okrem nadrozmernej železnej sochy draka Demiána čaká aj chutná jarná ponuka jedál. Reštaurácia s veľkou slnečnou terasou je ideálnym miestom na posedenie, vychutnáte si tu aj šálku vynikajúcej kávy, výber jedál slovenskej a svetovej kuchyne, skvelé dezerty či širokú ponuku svetových rumov.


 

TAJNÉ MÁJOVÉ ŽELANIE

Na terase reštaurácie Rotunda sídli kovová socha trojhlavého draka Demiána, hľadiac na pahorky hôr a ochraňujúc široké pláne pod Chopkom. Siahnite do jedného z jeho dlhých hrdiel a v jednom z nich objavte medený zvonček. Rozihrajte drakovo kovové srdce a vyslovte svoje najtajnejšie májové želanie lásky.


 

VRBICKÉ PLESO

Po výlete lanovkami sa môžete prejsť popri Vrbickom plese, kde si oddýchnete na lavičkách v tichu lesa a pokocháte sa výhľadmi na okolité hrebene Nízkych Tatier.


MÁJOVÁ SÚŤAŽ – ZACHRÁŇTE POSLEDNÝCH SNEHULIAČIKOV

Na Chopku vždy počas mája ešte tradične objavíte posledné kopy snehovej pokrývky. Postavte si v máji s deťmi snehuliaka akejkoľvek veľkosti a vyhrajte! Stačí ho odfotiť a poslať nám jeho fotografiu aj s vami na sutaz@jasna.sk. Fotografie zverejníme na Facebookovom profile strediska Jasna Nizke Tatry a najkrajšieho snehuliaka odmeníme 2 lístkami na nízkotatranské lanovky na blížiace sa leto 2016.