Slovenský pohár v DOWNHILLE 2016, 3. kolo – Jasná Nízke Tatry, Maďarský pohár DH 2. kolo, Zbieranie bodov UCI C2

REKORD TRATE ZDOLANÝ

26. 6. 2016,  si na trati Rocky Face DH v Jasnej zmerali sily najlepší downhilloví jazdci nielen zo Slovenska. Tento ročník bol výnimočný najmä tým, že okrem Majstrovstiev Slovenska a Slovenského pohára sa v Jasnej konal aj Maďarský pohár. Zároveň sa SPDH v Jasnej stali jediným pretekom na Slovensku vôbec, na ktorom sa všetky nazbierané body počítali aj do UCI C2 kvalifikácie. Pretekári túto príležitosť nepreškali a na štart sa postavilo neuveriteľných 196 jazdcov zo 6 krajín sveta.
Na náročnej trati predvádzali jazdci skutočne profesionálne bikerské výkony. S časom 2:43 sa Jozef Ondič z kategórie Elite stal najlepším jazdcom trate. Pokoril tak minuloročný rekord maďarského pretekára Attilu Lisziho.
Do finále postúpilo 159 pretekárov. Hodnotilo sa v 7 kategóriách: žiaci, ženy, masters, hardtail, hobby, juniory a elite. Prvé priečky atakovali pretekári so zvučnými menami. V kategórii Masters Rostislav Štencl. V kategórii Hardtail Pavol Rabatín. V kategórii hobby Antonín Král. V kategórii Juniorov Adam Rojček. V kategórii Elite najrýchlejší Jozef Ondič. V kategórii žien dominovala Jana Bártová a u žiakov poliak Sebastian Podgorski.
Trať, na ktorej sa jazdilo - Rocky Face DH patrí medzi najlepšie downhillové trate na Slovensku. Svojim prevýšením a obtiažnosťou vyžaduje od jazdca nie len vysokú technickú zručnosť, ale aj rýchle reakcie a obratnosť. 

Trať: 
Štart - 1491 m.n.m. 
Cieľ - 1028m.n.m. 
Dĺžka - 1850 m 
Prevýšenie - 463 m


Diváci mali počas celého víkendu možnosť zakúpiť si lístky na lanovku a povzbudzovať jazdcov priamo nad traťou. Práve stredisko Jasná sa môže pýšiť najlepším výhľadom pre preteky podobného charakteru a diváci túto možnosť aj v hojnom počte využili.

Oficiálnu výsledkovú listinu nájdete uverejnenú na : www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/overview/1900

Foto: Marian Vejcik

 
 

 
 

Ideálny pre rodiny s deťmi
Ski-in ski-out hotel Grand ponúka všetkým lyžiarom maximálny komfort. Z izby vybehnite priamo na svah a relaxujte vo wellness s vírivkami priamo pod holým nebom. Ohromia vás neobyčajné výhľady a nadchnú vás aj služby priateľského personálu a excelentná kuchyňa.