SCÉNA_FM ŠPECIÁL

16.03.2019

Rotunda Chopok, Jasná


O tom, že Scéna_FM ide už 5 rokov hore niet pochýb, no tentokrát ide ešte vyššie. V sobotu 16. marca sa uskutoční špeciálne vydanie vo vyše 2000 metroch nad morom, konkrétne v Rotunde na Chopku. Akcia bude verejnosti prístupná (viď predpredaj) a jej účastníci, ktorými môžeš byť aj ty, sa môžu tešiť na rozhovory a dj sety od Jureša aka Fallgrapp a mimoriadne talentovaného mladého producenta spod Tatier Vi3e Music. Celú túto akciu budú mať samozrejme pod taktovkou samotní moderátori relácie Scena_FM, teda Galager a Yanko Kral. Nenechajte si újsť túto mimoriadne výnimočnú udalosť na jednom z najkrajších spotov na Slovensku.

Vývoz na akciu možný iba zo severnej strany (Biela Púť).

Cesta na Chopok - Biela Púť (B3) - Twinliner (A4) - Funitel (A1)

Cesta z Chopku - Funitel (A1) - Twinliner (A4)


Predaj vstupeniek

VstupenkyCena
1. vlna vstupeniekVYPREDANÉ
2. vlna vstupeniek20€
na mieste - Infocentrum Biela Púť25€

Nakupujte on-line na: www.gopass.sk

Zľavy a body za každý nákup s kartou GoPass.


Účinkujúci

Jureš Líška aka Fallgrapp:

Líder a producent úspešného slovenského projektu Fallgrapp. Ich debut Rieka (2014) spolu so singlom Vlasy nesú prvenstvo v počte získaných hudobných sošiek Radio Head Awards v rámci jedného roka. Minuloročný album V hmle, ktorý priniesol spojenie objavnej hudby, exoticky znejúcich aranžmánov a lyrických textov, sa stal jedným z najzaujímavejších hudobných počinov slovenskej scény za rok 2017. Jureš sa od útleho detstva aktívne venuje folklóru, neskôr ho uchvátila elektronická hudba. Vo svojich skladbách spája klasické hudobné nástroje, elektroniku, ambient, pop aj folk a je toho názoru, že v hudbe je dovolené všetko.

Vi3e Music:

Patrí pod crews MÄSOKOMBINÁT a po najnovšom pod vydavateľstvo No Religion ktoré sám založil. Vydal tracky na vydavateľstvách ako F*CK THEM či Parížskom UNC AUDIO. Má na konte 3 EP a mnoho spoluprác s českou, slovenskou a anglickou scénou. Jeho selekcia pozostávajúca z elektronickej hudby miešanej s rapom či Bass music, nevydaných trackov a vlastnej produkcie už rozrancovala nejeden klub. Oliverovu produkciu môžete často počuť na rádiu _FM, v setoch rôznych DJs alebo napríklad albumoch a ep’s od Gleba či na spoluprácach s rôznymi česko-slovenskými MCs. Momentálne okrem hrávania po kluboch, open airoch a raveoch v Česku a na Slovensku chystá album, v ktorom budú zahrnuté skladby s rôznymi známymi menami od elektronickej po rapovú scénu. Oliver holduje synťákom a hardware-ovej elektronike a preto je jeho sound v týchto končinách považovaný za unikátny. 

Yanko Kral

Mixuje crossover elektronickej hudby, pričom sa vyhýba „diskotékovým“ žánrom. O jeho kvalitách svedčí aj to, že hráva na všetkých popredných domácich festivaloch ako napr. Grape, Pohoda, Uprising a pod. Okrem toho, že niekoľkokrát ročne obehne so svojími setmi celé Slovensko, tak má aj svoju rezidentnú akciu „Tlak“, ktorá nezostáva svojmu názvu nič dlžná. Počuť ho môžete aj mimo klubov. Od roku 2014 má každý piatok spolu s Galagerom na Rádiu FM svoje pravidelné relácie s názvom Fresh_FM a Scena_FM, v ktorých sa venuje ako novej, tak aj staršej klubovej hudbe spolu s rôznymi hosťami a live dj setmi.

Galagha

Galagha patrí spoločne s Gabannom medzi vôbec prvých ambasádorov lámaných beatov na Slovensku a právom ich označujú za otcov drum’n’bass scény na Slovensku. Okrem zručností za DJ pultom sa môže pochváliť úspešným rozbehnutím legendárneho rádia Ragtime či vlastnou reláciou ClubLab na vlnách Funradia. V súčasnosti ho môžete počuť za mikrofónom Rádia_FM v dennom vysielaní či v autorskej relácii Scéna_FM, ktorú každý piatok vysiela spolu s Yankom Kralom.

Zážitková ponuka

Zistite, čo všetko môžete zažiť počas svojho pobytu v Jasnej.

Ponuka zážitkov →