Otázky, ktoré potrebuje vedieť každý návštevník, ktorý príde do Jasnej počas víkendu 5. – 6. marca 2016.

1. Bude sa v stredisku lyžovať počas víkendu 5. – 6. marca?

2. Ako sa dostanem do strediska keď chcem ísť iba lyžovať?

 • Z juhu: Pri príjazde z juhu môžete po naplnení kapacít parkovísk počítať s dopravnými obmedzeniami. V prípade zaplnenia dostupných parkovísk budú klienti navigovaní na odstavné plochy a kyvadlovou dopravou prevážaní do strediska na nástupné lokality.
  Zo severu: Pri príjazde zo severu musíte rátať z dopravnými obmedzeniami. Je potrebné svoje auto zaparkovať ja jednom zo záchytných parkovísk v Demänovej, prípadne v Liptovskom Mikuláši, a na prevoz do strediska využiť skibus alebo kyvadlovú dopravu, ktorá všetkých lyžiarov vyloží na zastávke Lúčky.

3. Ak som lyžiar, čo mám na prepravu do strediska využiť, skibus alebo kyvadlovú dopravu?

 • Pre lyžiarov sú pripravené skibusy, ktoré budú premávať po lokalitu Lúčky (konečná zastávka skibusov). Následne môžu lyžiari na presun do strediska využiť lanovky z lokality Lúčky.
 • Lyžiari budú môcť využiť aj Kyvadlovú dopravu, ktorou sa dostanú rovnako po lokalitu Lúčky. Držitelia vstupeniek do cieľového areálu pokračujú kyvadlovou dopravou na konečnú zastávku Jasná (pri hoteli Grand). 
  Prednosť pri nástupe do kyvadlovej dopravy búdu mať návštevníci, ktorí majú vopred zakúpený skipas (resp. Gopass) alebo vstupenku na World Cup. Odporúčame zakúpiť si skipasy online na Gopass.sk.

4. Ktoré zjazdovky a lanovky budú počas World Cup uzatvorené?

5. V akom čase budú premávať lanovky počas víkendu 5. – 6. marca?

 • Počas víkendu 5. – 6. marca budú lanovky v predĺženej prevádzke, a to 7:30 - 17:00.

6. Prečo sa nemôžem počas víkendu 5. - 6. marca vyviesť lanovkou B4 z Jasnej (Kolieska) na Lukovú?

 • Počas víkendu 5. - 6. marca bude lanovka B4 (Jasná – Luková) vyhradená len pre pretekárov a organizátorov World Cupu.

7. Prečo sa nemôžem počas víkendu 5. - 6. marca vyviesť lanovkou B3 z Bielej Púte na lokalitu Jasná (Koliesko)?

 • Počas víkendu 5. - 6. marca bude lanovka B3 (Biela Púť – Jasná) je vyhradená len pre pretekárov, organizátorov, deti a ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu.

8. V akom čase a odkiaľ bude premávať kyvadlová doprava počas víkendu 5. - 6. marca?

 • Nástupné miesta: › Autobusová stanica Liptovský › Mikuláš Tesco Liptovský Mikuláš › Demänovská Dolina - Akadémia ozbrojených síl › Záchytné parkovisko Pavčina Lehota › Jasná Nízke Tatry - Lúčky
  Čas prevádzky: 06:00 - 23:00
  Počet autobusov: 70ks, ktoré budú premávať v rozmedzí 5 minút.
  Grafikon skibusu pre lyžiarov nájdete našej web stránke Doprava.

9. Mám skipas, resp. chcem ísť lyžovať, ale nemám lístok do cieľovej arény preteku World Cup, kde v stredisku môžem sledovať pretek popri trati?

 • Pre lyžiarov bez lístka do cieľovej arény bude pripravená bezplatná FAN ZÓNA v lokalite Priehyba, kde na LED TV môžete sledovať pretek a lyže si odložiť do pripravených strážených stojanov. Do FAN ZÓNY na Priehybe sa dostanete:
  Z juhu: sa vyveziete lanovkami na vrcholovú stanicu Chopok, z ktorej zlyžujete na lokalitu Priehyba s FAN ZÓNOU (alebo využijete na presun lanovku A1 Funitel z Chopku smerom dole na Priehybu).
  Zo severu: Skibusom sa vyveziete do strediska, vystúpite na Lúčkach a vyveziete sa lanovkou B8 (Lúčky – Vyhliadka), zlyžujete na lokalitu Záhradky, odkiaľ sa vyveziete lanovkou B2 (Záhradky – Priehyba) a na Priehybe vás bude čakať bezplatná FAN ZÓNA. Rovnako bude možné sledovať pretek aj na lokalite Luková.

10. Mám skipas a mám lístok na tribúnu, ako sa dostanem do cieľovej arény?

 • Z juhu: vyveziete sa lanovkami na vrcholovú stanicu Chopok, zlyžujete na lokalitu Priehyba (alebo využijete na presun lanovku A1 Funitel z Chopku smerom dole na Priehybu). Na Priehybe si môžete odložiť lyže do stráženého depotu a pešo po zjazdovke 2b (Priehyba – Jasná) prejdete dole do cieľovej arény (Koliesko). Späť na Priehybu opäť použijete zjazdovku 2b v opačnom smere (pozor, v tomto prípade treba počítať s časom na presun pešo späť na Priehybu a lanovkami na Chopok - lanovky budú v prevádzke do 17:00!). Presun po zjazdovke 2b z Priehyby na Koliesko bez platného lístka do cieľovej arény nebude umožnený.
  Zo severu:
  1. Skibusom sa vyveziete do strediska, vystúpte na lokalite Lúčky. Z Lúčok sa vyveziete lanovkou B8 (Lúčky – Vyhliadka), zlyžujete na lokalitu Záhradky, odkiaľ sa vyveziete lanovkou B2 (Záhradky – Priehyba) na Priehybu. Na Priehybe si zložite lyže do stráženého depotu a následne pešo po zjazdovke 2b prejdete dole na lokalitu Koliesko do cieľového areálu.
  2. Kyvadlovou dopravou sa vyveziete do strediska, vystúpte na lokalite Biela Púť a pešo po zjazdovke 13 Biela Púť prejdete do lokality Koliesko, kde je postavená tribúna a cieľový areál.

11. Nemám skipass ale mám lístok do cieľovej arény na World Cup, ako sa dostanem na svoje miesto?

 • Z juhu: Je potrebné si kúpiť SPIATOČNÝ LÍSTOK CHOPOK PACKAGE. Lanovkami sa vyveziete na Chopok, na presun na Priehybu využijete lanovku A1 Funitel (Chopok - Priehyba). Z Priehyby prejdete pešo po zjazdovke 2b dole na lokalitu Koliesko do cieľového areálu.
  Zo severu: Bezplatnou kyvadlovou dopravou prídete do strediska, vystúpte v lokalite Biela Púť, pešo po zjazdovke 13 Biela púť prejdete do lokality Koliesko (1200 m), kde bude cieľový areál a tribúny.
  Je potrebne si vyhradiť dostatočný čas na presun, v najkritickejšom čase až 2 hodiny z Liptovského Mikuláša do cieľa na Bielej Púti.

12. Nemám skipas a nemám ani lístok na tribúnu, môžem prísť?

 • Z juhu: Je potrebné si kúpiť SPIATOČNÝ LÍSTOK CHOPOK PACKAGE. Lanovkami  B6 (Srdiečko – Kosodrevina) a A2 (Kosodrevina – Chopok) sa vyveziete na vrcholovú stanicu Chopok, na presun na Priehybu využijete lanovku A1 Funitel (Chopok - Priehyba), kde bude veľká bezplatná FAN ZÓNA.
  Zo severu: Skibusom a Kyvadlovou dopravou sa vyveziete do strediska, vystúpte na lokalite Biela Púť a pešo po zjazdovke č. 13 Biela Púť sa presuniete do FAN ZÓNY Biela púť, kde na LED TV môžete sledovať pretek.
  Prednosť pri nástupe do kyvadlovej dopravy búdu mať návštevníci, ktorí majú vopred zakúpený lístok na tribúnu alebo sú držiteľmi platného skipasu resp. Gopassu (lyžiari). Odporúčame zakúpiť si skipasy online na Gopass.sk.

13. Dá sa v stredisku počas World Cup voliť?

 • Odporúčame vám voliť v Liptovskom Mikuláši, kde je niekoľko volebných miestností a otvorené sú od rána do 22:00 hod. Samozrejme je potrebné vybaviť si volebný preukaz a mať ho so sebou.

14. Kde nájdem prvú pomoc v stredisku?

 • V miestach, kde sa bude zdržiavať veľké množstvo ľudí, sú zriadené Rescue service pointy, a to v lokalitách Priehyba, Koliesko a Biela Púť.

15. Čo je to FAN ZÓNA Priehyba?

 • Fan zóna v lokalite Priehyba je bezplatné miesto, kde lyžiari budú môcť sledovať pretek. Bude tu umiestnená obrovská LED TV, hudba, zábava, WC, Rescue service, Ski depot, Public Gastro a Souvenirs shop.

16. Čo je to FAN ZÓNA Biela Púť?

 • Fan zóna v lokalite Biela Púť je bezplatné miesto, kde všetci, ktorí nemajú lístok budú môcť sledovať bezplatne pretek, nachádzať sa tu bude Obrovská LED TV, Pisten Bully stage, Public Gastro a Souvenirs shop, hudba, zábava, WC.

17. Môžem striedať jednotlivé bezplatné FAN ZÓNY Biela Púť a Priehyba?

 • Presun po zjazdovke 2b z Priehyby na Koliesko bez platného lístka do cieľovej arény preteku nebude umožnený. Nebude možnosť voľne korzovať medzi jednotlivými lokalitami s FAN ZÓNAMI v stredisku bez použitia lyží. Lyžiarom preto odporúčame trasy po zjazdovkách:
  - z lokality Priehyba lanovkou Funitel A1 (Priehyba - Chopok) na Chopok, zlyžovať na Lukovú a následne zlyžovať po zjazdovke č. 7 (čierna so zúženým profilom) a 7a cez lokalitu Otupné na Grand Jet a potom pešo do FAN ZÓNY Biela Púť.
  - z lokality Biela Púť sa vyviesť lanovkou A3 Grand Jet (Grand - Brhliská) a zlyžovať na nástupnú stanicu lanovky B5 (Otupné - Luková). Z Lukovej na Priehybu prostredníctvom zjazdoviek 5a a 2a do FAN ZÓNY na Priehybe.  

18. Čo je to vlastne Sever a Juh?

 • Severná strana strediska je prístupná od mesta Liptovský Mikuláš, kde už bude pripravená navigácia na jednotlivé parkoviská a následne na presun na skibusy či kyvadlovú dopravu.
  Južná strana strediska je prístupná od obce Bystrá z lokalít Srdiečko a Krupová.

19. Čo je to Koliesko?

 • Ak v stredisku od niekoho budeš počuť spomenúť lokalitu ,,Koliesko", je to lokalita cieľového areálu. Tento názov je v stredisku zľudovený z historického hľadiska, a preto ho používa veľa lyžiarov, aj keď oficiálny názov lokality cieľa je Jasná, ktorý je zhodný aj s názvom celého strediska.

20. Môžem si v stredisku ešte zakúpiť lístok do cieľovej arény?

 • Lístky do cieľového areálu už žiaľ nie sú dostupné. Pretek je ale možné sledovať v bezplatných FAN ZÓNACH Biela Púť (odporúčame pre pešiakov) a Priehyba (odporúčame lyžiarom).

21. Môžem ísť z cieľového areálu von tak aby som sa dostal späť?

 • Počas podujatia bude v platenej zóne cieľového areálu fungovať systém návratiek. Pri každom odchode z cieľového areálu si musí každý návštevník, ktorý sa chce vrátiť späť, zobrať od usporiadateľskej služby návratku. Pri opakovanom vstupe sa musí každý preukázať platnou návratkou, bez tejto návratky nebude vpustený späť do cieľového areálu.

22. Prečo nemôžem prejsť pešo po zjazdovke 2b z Priehyby na Bielu Púť a opačne?

 • Zjazdovka 2b bude vyhradená pre organizátorov (staff) a návštevníkov, ktorí si vopred zakúpili lístky do cieľovej arény.

23. Ak som ubytovaný v hoteli na Bielej Púti, blízko pri zjazdovke (13), a chcem ísť lyžovať, ako sa dostanem na svahy?

 • Z lokality Biela Púť odporúčame prejsť pešo k lanovke A3 Grand Jet (Grand - Brhliská). Po vystúpení z lanovky A3 môžete zlyžovať na lokalitu Otupné, z ktorej sa dostanete lanovkou B5 na lokalitu Luková.

24. Som ubytovaný na Lúčkach alebo na Záhradkách, mám zakúpený lístok na tribúnu a chcem ku svojmu miestu prelyžovať, čo mám spraviť?

 • Ubytovaným lyžiarom na Lúčkach odporúčame využiť na presun lanovku B8 (Lúčky – Vyhliadka), zlyžovať na Záhradky, odkiaľ sa vyveziete lanovkou B2 na lokalitu Priehyba a lyže si odložíte do stráženého depotu. Z Priehyby prejdete pešo do cieľovej arény na tribúnu.
  Ubytovaným lyžiarom na Záhradkách odporúčame využiť lanovku B2 (Lúčky – Vyhliadka), ktorou sa dostanú na priamo Priehybu, kde si následne odložíte lyže do stráženého depotu. Odtiaľ prejdete pešo do cieľovej arény na tribúnu. Odporúčame Vám však nechať si lyže na hoteli.

25. Aká vzdialenosť je medzi konečnou zastávkou Kyvadlovej dopravy a cieľovou arénou?

 • Vzdialenosť medzi konečnou zastávkou Kyvadlovej dopravy (hotel Grand) a cieľovou arénou v lokalite Jasná (Koliesko) je približne 1200 m.

26. Aká vzdialenosť je medzi lokalitou Priehyba a cieľovou arénou?

 • Vzdialenosť medzi lokalitou Priehyba (s Fan Zónou) a cieľovou arénou v lokalite Jasná (Koliesko) je približne 730 m.

27. Bude počas víkendu 5. - 6. marca zabezpečená doprava z Juhu na Srdiečko, ak mám lístok na tribúnu a idem na pešo?

 • Návštevníkom z Juhu bude k dispozícii kyvadlová doprava, ktorá ich bude vyvážať na lokalitu Srdiečko. Z Brezna pôjdu o 6:45 hod. 3 autobusy (1 veľký, 2 malé)na lokalitu Srdiečko. O 9:00 sa k nim pripojí autobusová linka, ktorá pôjde trasou Brezno - Mýto pod Ďumbierom - Tále - Jasná Srdiečko.

28. Búdu na Juhu počas víkendu 5. - 6. marca dopravné obmedzenia, bude sa dať parkovať na Srdiečku alebo na Krupovej?

 • Parkovanie aj doprava budú počas víkendu regulované. 
  Po naplnení parkoviska na Srdiečku sa bude parkovať na Krupovej, odkiaľ bude zabezpečená preprava návštevníkov na Srdiečko. Po naplnení oboch parkovísk sa bude parkovať na ďalších voľných plochách, odkiaľ bude taktiež zabezpečená preprava návštevníkov skibusom až na Srdiečko. 

30. Kde si budem môcť počas víkendu 5. - 6. marca nabiť mobil?

 • V stánkoch Souvenirs si budete môcť kúpiť už od 4€ Power banku na dobitie Vášho telefónu.