Na trati v Jasnej padol rekord

26. - 28. 6. 2015, Jasná 

26. – 28. 6. 2015 si zmerali sily najlepší downhilloví jazdci zo Slovenska, Polska a Maďarska na trati Rocky Face DH. Výnimočné bikerské výkony s najlepším výhľadom na trať s celodenným diváckym lístkom len za 10€ ste mohli sledovať z pohodlia lanovky B1 Záhradky – Rovná Hoľa!

V treťom kole Slovenského pohára v Downhille (SPDH 2015) v Jasnej pod Chopkom padol rekord. 28. júna sa na štart postavilo 160 downhillových jazdcov zo Slovenska, Poľska a Maďarska. Prvými priečkami v kategórii Masters zatriasli mená ako Roman Dubský, v kategórii Hardtail Adam Lučan a v kategórii žiaci Oliver Gombala. V ženskej kategórii dominovala Jana Krajčovičová zo Slovenska. Zo zahraničných pretekárov siahli na prvé priečky v kategórii Hobby Maciek Rusnarczyk z Poľska a kategórii Muži Elite Attila Liszi z Maďarska, ktorý ustanovil nový rekord na trati.

„Trať je v každom roku fantastická, jednoznačne táto, na ktorej som vyhral, je moja obľúbená. Netreba na nej veľa šliapať, prakticky je dôležité len to ako cítiš bicykel a  trošku kondície tiež neuškodí. Každá zatáčka, skok a brzdenie je mekkou downhill tréningu. Počas tréningu som cítil, že som rýchly, v časomiere som narobil chyby, raz som skoro spadol, vedel som že viem svoj čas veľmi vylepšiť. V rozhodujúcom kole bolo všetko dokonalé a aj kondícia sa ukázala dostatočnou. Vedel som, že mám dobré kolo, všetko vychádzalo. Keď som uvidel svoj čas, sám som takmer neveril, celkom som sa dostal do extázy. Bol to fantastický pocit. Love Jasná,“ komentoval svoj triumf Attila Liszi.               

Jasná svojim exponovaným terénom nesklamala a zaručila kvalitný priebeh pretekov. Občasné prehánky pridali trochu adrenalínu do extrémneho zjazdu. Sme radi že Jasná je vždy atraktívna aj pre okolité krajiny a priláka nielen domácich nadšencov downhillu. Dôkazom toho je aj Attila Liszi, ktorý svojou jazdou pokoril rekord trate. Agresívnou jazdou a odvážnymi skokmi zdolal trať pod 3 minúty, za neuveriteľných 02:52.67 a tak sa stal držiteľom rekordu na trati Rocky Face DH v Jasnej. Uvidíme ako zamiešajú poradie ďalšie kolá, komentoval výsledky riaditeľ pretekov Tomáš Vrbovský.

Preteky 3. kola SPDH 2015 odštartovali podľa pravidiel v siedmich kategóriách Na trati Rocky Face DH dlhej 1 850 metrov s prevýšením 463 metrov a sklonom 28,42 %. Zo 160 pretekárov sa do finále sa prepracovalo 147 najlepších. Trať nedokončili len 4 pretekári. Výsledkovú listinu  z 3.kola SPDH 2015 nájdete TU. Najvyššie položený bikepark na Slovensku - Rocky Mountain Bike World Jasná so svojimi 17 km tratí všetkých náročností ponúka okrem downhill a freeride tratí aj nenáročné cyklo chodníky, ktoré sú ideálnym začiatkom ako sa pred letom naštartovať a spoznávať krásy Nízkych Tatrách s rodinou a na dvoch kolesách.

DOWNHILL SPDH Jasná 2015


DOWNHILL SPDH Jasná 2014


Rodinná atmosféra, lákavé wellness centrum s vírivkami priamo pod holým nebom, špeciálne benefity pre deti a aktivity pre celú rodinu vás čakajú v hoteli Grand ****.
Jedinečná horská atmosféra priamo pod Chopkom
Ski-in ski-out hotel Srdiečko *** priamo pod Chopkom je obľúbeným dovolenkovým miestom. Priateľský personál, pohostinná atmosféra, tradičná kuchyňa a unikátne prostredie Nízkych Tatier.