SUMMER BATTLE OPENING - ELITE BIKE EDITION

Sobota 18.6. 2016 na Liptove patrila zdravému životnému štýlu a aktívnemu oddychu!

Otvorili ste s nami akčné leto v najväčších strediskách cestovného ruchu v Jasnej, v Tatralandii a v Gino Paradise Bešeňová.POKUS O BIKE REKORD NA CHOPKU

Priaznivci hôr si v Jasnej užili výlety lanovkami a strávili deň na Chopku plný športu, čerstvého vzduchu a dobrej nálady!

Spoločne sa nám podarilo prekonať minuloročný rekord 630km a zabicyklovať na cyklo-trenažéroch z Chopku až k moru. Nový rekord v spoločne najazdených kilometroch na bike trenažéroch ELITE má hodnotu 822 km!

Začiatok pokusu o rekord odštartoval známy slovenský moderátor Slávo Jurko. Prvých 35 kilometrov odšliapal naozaj vo vysokom nasadení. Na bike trenažéroch sa vystriedalo počas štyroch hodín trvania pokusu o rekord celkom 73 účastníkov.

 • najmladší úšastník: 7 rokov
 • najstarší účastník: 73 rokov, pán Michal  Kamas získal pohár Rekordéra Chopku
 • najstaršia účastníčka: 60 rokov
 • účastník z najvzdialenejšej krajiny: Kanada, Quebec
 • najvytrvalejší účastník: 2,5 hodiny na bike trenažéroch 
 • najčastejšie bicyklujúci účastník: 5 zapojení počas štyroch hodín

Na správnosť a platnosť rekordu dohliadal komisár Slovenských rekordov, pán Vladimír Výbošťok.

Všetkým, ktorí nám pomohli prekonať minuloročný rekord až o 192 km, a dosiahnuť krásny výsledok 822 km, patrí veľké ďakujem! 


Na terase Rotundy pre Vás otvoríme provizórne ''outdoorové fitko'' s tými najkrajšími výhľadmi, ktoré inde nenájdete. Vyskúšajte si novodobé chodenie po lane Slackline! Zábavný a zaujímavý moderný šport, ktorý preverí Vašu silu a rovnováhu. Naši inštruktori Vám pomôžu zvládnuť prvé kroky. Oddýchnuť si môžete v chill out zóne v nadmorskej výške 2004 m n. m.. Deti sa zabavia v detskom kútiku. 


Na Summer Battle Opening prijal pozvanie aj vynikajúci profesionálny unitrialista Adam Krupa , ktorý je držiteľom viacerých významných ocenení zo svetových podujatí. Môžete sa tešiť na unikátnu exhibíciu v jeho podaní.

Adam Krupa presedlal z trialu na Unitrial/Unikolka. Unitrial má tri princípy: presnosť, rovnováha, skoky. 
Adam zdoláva prekážky bez strachu, najradšej má prírodné výzvy. "Prírodné prekážky sú malebné a prirodzené v porovnaní s umelými prekážkami." konštatuje Adam.
Tento šport robí rád pre divákov, teší sa ak môže vyčarovať úsmev na tvárach ľudí, pobaviť a ukázať, že nič nie je nemožné
Jeho cieľom je dostať Unitrial do povedomia verejnosti, aby ho ľudia rešpektovali.


PROGRAM

 • 09.30 - Otvorenie podujatia Slávom Jurkom.
 • 10.00 - 14.00 Zápis do Slovenských Rekordov: Pokus o prekonanie rekordu "Najviac spoločných kilometrov na cyklo - trenažéroch na Slovensku". Na správnosť rekordu bude dozerať svetový bežec Vladimír Výbošťok. Každý zúčastnený si odnesie zaujímavú odmenu, plus máme pre Vás pripravenú jednu špeciálnu cenu.
 • 10.00 Štart verejného pokusu o rekord- bicyklujte spolu s nami!
 • 10.00 - 14.00 Slackline, vyskúšajte si novodobé chodenie po lane s našimi inštruktormi (atrakcia v závislosti od dobrého počasia)
 • 10.00 - 14.00 dva exhibičné vystúpenia výnikajúceho unitrialistu Adama Krupu
 • 10.00 - 14.00 Detský kútik, chill out zóna
 • 14.00 Koniec rekordu, vyhodnotenie

Na správnosť Zápisu do Slovenských Rekordov: "Najviac spoločných kilometrov na cyklo - trenažéroch na Slovensku" bude dozerať svetový bežec Vladimír Výbošťok. V roku 2012 na halových atletických MS veteránov vo fínskom Jyväskylä získal Vladimír Výbošťok pre Slovensko v kategórii M65 zlatú medailu v šprinte na 60 metrov a bronz v skoku do diaľky. Zabehol svetový rekord a stal sa rýchlejším mužom sveta nad 65 rokov.


TAKTO STE SI UŽÍVALI SUMMER BATTLE OPENING - ELITE BIKE EDITION 2016

 

Fit Battle Chopok ELITE Bike Edition 13. 6. 2015

Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky.


Súkromie luxusného apartmánu obklopeného prírodou
Ubytujte sa v súkromí priestranných apartmánoch obklopených prírodou a horami. Ideálna ski-in ski-out poloha Chalets Jasná de Luxe v srdci celoročného strediska Jasná, poteší všetkých milovníkov zimných športov aj letnej turistiky.