O Demänovskej doline sa oddávna povrávalo, že skrýva mnoho drahocenných pokladov. Nikto sa k nim však neodvážil dostať, pretože ich vraj stráži drak. Aká je pravda?

Lesným strážcom chrániacim poklady celej Demänovskej doliny je milý kamarátsky DRAK DEMIÁN. Pripravte sa na putovanie po Demiánových stopách. Netreba sa ničoho báť, pri putovaní spoznáte tajomstvá horskej prírody a zabavíte sa s vaším novým kamarátom - legendou Demänovskej doliny.


RODINNÉ DOBRODRUŽSTVO V NOVOM DRAKOPARKU CHOPOK

Novinka letnej sezóny 2016 je spustenie Nového Drakoparku Chopok. 

Drakopark Chopok nie je nejaký uzavretý park, je to zaujímavé putovanie lanovkami, pričom na každej prestupnej stanici lanoviek je pre deti pripravená záhada, ktorú musia uhádnuť. Obľúbená rodinná hra na čerstvom horskom vzduchu pre malých aj veľkých Vás zabaví novými úlohami. Nový Drakopark Chopok je výnimočný v tom, že na siedmich stanovištiach úloh vás privítajú umelecké sochy dráčikov, ktorí držia knihu, v ktorej keď polistujete, úlohu sa dozviete. Dráčiky sú dielom umeleckého kováča Vladimíra Eperješiho, tvorcu draka Demiána na Chopku. Každý z nich je jedinečný, môžete sa pri nich odfotografovať a odniesť si tak domov jedinečnú pamiatku z Jasnej.
Stačí postupovať podľa mapy, ktorú nájdete v brožúrke Drakopark Chopok, ktorú dostanete zadarmo ku každému detskému lístku na lanovku, a dobrodružstvo sa môže začať. Na začiatku riešenia úloh si  zvolíte ich náročnosť. Na svoje si tak prídu maličkí aj veľkí kamaráti draka Demiána.

Priateľský drak Demián sa už teší na svojich kamarátov, ktorí sa vydajú po jeho stopách. Na Južnej strane Chopku, na lanovke A2, nájdete jedinečnú Drakoparkovskú gondolu, ktorou sa môžete voziť počas celého leta 2016.  Gondolou sa môžete previezť aj keď putujete zo severnej strany Chopka. Jazdy piatimi lanovkami na opačnú stranu kopca sú zahrnuté v cene lístka Chopok package. 


Brožúrku dostanete zadarmo k detskému lístku v Infocentre Biela Púť, v pokladni lanovky Biela Púť a v pokladni lanovky Chopok Juh alebo aj v pokladni Záhradky.

Ak deti s pomocou rodičov vylúštia aspoň TRI ZÁHADY v brožúre Drakopark Chopok, odmena ich neminie!

Tú si môžete vyzdvihnúť v infocentre na Bielej Púti, v pokladni lanovky Chopok Juh alebo na pokladni Záhradky.


LOKALITY KDE NÁJDETE JEDNOTLIVÉ ÚLOHY

1. Pri jazierku na Bielej Púti, 1117 m n.m.
2. Pri preliezke na Bielej Púti, 1117 m n.m.
3. Pri reštaurácii Happy end, 1117 m n.m.
4. Pri Vrbickom Plese, , 1113 m n.m.
5. Pri nástupnej stanici lanovky TWINLINER, 1226 m n.m.
6. Pri FUNIBARE na Priehybe, 1342 m n.m.
7. V reštaurácii Rotunda, 2004 m n.m. 
8. Chopok Rotunda, 2004 m n.m. 
9. Pri reštaurácii Kosodrevina, Chopok Juh, 1488 m n.m.
10. Na Srdiečku, Chopok Juh, 1213 m n. m.


UKÁŽKY NOVÝCH ÚLOH

 


OKREM RIEŠENIA ÚLOH NA VÁS ČAKAJÚ AJ DETSKÉ ATRAKCIE

  • Drevená prekážková dráha DRAČIA OBRATNOSŤ Biela Púť
  • Dračia VEŽA Priehyba
  • DRAKOLEZ Kosidrevina Chopok Juh
  • Veselé písmená DRAKOPARK CHOPOK na Priehybe
  • Bungee trampolína na Priehybe
  • Drevené vyrezávané sochy zvierat z Nízkych Tatier
  • Pieskovisko na Priehybe
  • Dračie VAJÍČKO Happy End Biela Púť
  • Dračie VAJÍČKA Priehyba
  • Hojdačky na Kosodrevine
  • Trampolína pri reštaurácii KOSODREVINA
  • a mnoho ďalších atrakcií


Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky.