"Keď sme v roku 2008 založili PICTURE, bolo pre nás dôležité aby súčasťou značky bola ochrana životného prostredia a udržateľný rozvoj. V tej dobe sme o zodpovednej výrobe textilu nevedeli takmer nič. Dnes je našim cieľom byť zodpovedný za celý cyklus našich výrobkov: dizajn, suroviny, výroba, použitie, 2.život a koniec. Pridajte sa k nám v tomto dobrodružstve." Jeremy, Julien, Vincent

Recyklácia použitých materiálov. V bežných prípadoch sa nepoužitý materiál spaľuje, to však zaťažuje životné prostredie. PICTURE preto nepoužitý materiál obnovuje a opätovne využíva. Tieto zvyšky sa potom používajú na opätovné zostavenie jedinečných, pestrofarebných a náhodne zostavených vložiek.

Všetky technické výrobky značky PICTURE sú vyrobené z minimálne 50% recyklovaného polyesteru z plastových fliaš. Na výrobu sa používa certifikát spoločnosti Greenplus Taiwan (Bluesign Approved Fabric), ktorý dáva záruku toho, že výrobky neobsahujú škodlivé chemikálie.

Výroba pozostáva z 5 krokov

1. Plastové PET fľaše zo zberu sa roztriedia podľa typu a farby

2. Fľaše sa zbavia etikiet, dôkladne sa umyjú a následne rozdrvia na vločky

3. Vločky sa opäť roztavia a následne sú spracované do tvarovaných peliet

4. Plastové pelety sa roztavia a pretláčajú, aby sa vytvorili vlákna. Tie sú následne zvlnené, rezané, ťahané a natiahnuté a balené do priadze.

5. Balené vlákno je spracované do textílie a môže sa začať vyrábať jedinečné oblečenie PICTURE