Horehronie


Horehronie, kraj kde si odpočinete! Krásné dlouhé doliny, úžasné scenerie, čisté ovzduší, ráj v Nízkých Tatrách! Jako destinaci tvořivé múzy využívali krásní přírodu Horehronia dávno předtím významní slovenští spisovatelé, malíři a hudební skladatelé. Jako místo svého odpočinku na cestách si ho vybrala dokonce i císařovna Marie Terezie. 

Kraj je známý i množstvím kvalitních lyžařských nebo běžkařských tratí. Rozvíjejí se relativně nové sporty jako golf, paragliding, rafting a pod. Projděte se magistrálou po hřebeni Nízkých Tater, využijte stovky kilometrů upravených cyklotras v rámci obou národních parků a několika chráněných přirodních rezervací. Za návštěvu stojí i Bystrianska jeskyně, nebo Jeskyně mrtvých netopýrů. Když jednou navštívíte Horehronie určitě se budete chtít vrace znova a znova.

K

Kraj je známy aj množstvom kvalitných lyžiarskych či bežkárskych tratí. Rozvíjajú sa relatívne nové športy ako golf, paragliding, rafting a pod. Prejdite sa magistrálou po hrebeni Nízkych Tatier, využite stovky kilometrov upravených cyklotrás v rámci oboch národných parkov a niekoľkých chránených prírodných rezervácií. Za návštevu stoja aj Bystrianska jaskyňa, či Jaskyňa mŕtvych netopierov. Navštívte raz Horehronie a určite sa sem budete vracať znovu a znovu.

Podujatia ako Ladies European Tour na Gray Bear Tále, či európske a svetovové majstrovstvá v biatlone v Osrblí preslávili nielen Horehronie, ale a celé Slovensko po celom svete.

Moderné rezorty a strediská ako Tále, Chopok – Juh, Mýto pod Ďumbierom, alebo Čierny Balog ponúkajú služby na európskej úrovni, ktoré sa z roka na rok rozširujú a zlepšujú. Trend wellnessu sa nastálo udomácnil aj na Horehroní. Špičkové wellness centrá ponúkajú dokonalý relax a služby po zimnej lyžovačke, alebo letných túrach, či iných športových aktivitách. Rieka Hron ponúka nezabudnuteľné zážitky na splavoch a jej mierny tok je vhodný pre začiatočníkov ako aj pre celé rodiny.

Spoznávať krásy Horehronia za výhodné ceny ponúka špeciálna zľavová karta HOREHRONIE Region Card, ktorá umožňuje čerpať atraktívne zľavy (10-50%) na vstupy do viac ako 50 najväčších letných atrakcií a výletných miest Horehronia. Viac info: http://www.horehronie.net

 


Všechny web-kamery

Sledujte živý přenos internetové webkamery a objevujte střediska společnosti Tatry Mountain Resorts a.s.

Web-kamery →