Horehronie


Horehronie, kraj kde si oddýchnete! Krásne dlhé doliny, úžasné scenérie, čisté ovzdušie, raj v Nízkych Tatrách! Ako destináciu tvorivej múzy využívali krásnu prírodu Horehronia dávno predtým významní slovenskí spisovatelia, maliari a hudobní skladatelia. Ako miesto svojho odpočinku na cestách si ho vybrala dokonca aj cisárovna Mária Terézia. Malebnosť prírody a jej rozmanitosť pôsobí blahodárne dodnes a stala sa súčasťou mnohých umeleckých diel.

Rozvoj cestovného ruchu za posledných desať rokov vytvoril modernú destináciu Zavádzaním inovatívnych riešení, ako aj rozširovaním ponuky služieb, Horehonie vstúpilo na európsky a svetový trh cestovného ruchu ako moderná destinácia.

Kraj je známy aj množstvom kvalitných lyžiarskych či bežkárskych tratí. Rozvíjajú sa relatívne nové športy ako golf, paragliding, rafting a pod. Prejdite sa magistrálou po hrebeni Nízkych Tatier, využite stovky kilometrov upravených cyklotrás v rámci oboch národných parkov a niekoľkých chránených prírodných rezervácií. Za návštevu stoja aj Bystrianska jaskyňa, či Jaskyňa mŕtvych netopierov. Navštívte raz Horehronie a určite sa sem budete vracať znovu a znovu.

Podujatia ako Ladies European Tour na Gray Bear Tále, či európske a svetovové majstrovstvá v biatlone v Osrblí preslávili nielen Horehronie, ale a celé Slovensko po celom svete.

Moderné rezorty a strediská ako Tále, Chopok – Juh, Mýto pod Ďumbierom, alebo Čierny Balog ponúkajú služby na európskej úrovni, ktoré sa z roka na rok rozširujú a zlepšujú. Trend wellnessu sa nastálo udomácnil aj na Horehroní. Špičkové wellness centrá ponúkajú dokonalý relax a služby po zimnej lyžovačke, alebo letných túrach, či iných športových aktivitách. Rieka Hron ponúka nezabudnuteľné zážitky na splavoch a jej mierny tok je vhodný pre začiatočníkov ako aj pre celé rodiny.

Spoznávať krásy Horehronia za výhodné ceny ponúka špeciálna zľavová karta HOREHRONIE Region Card, ktorá umožňuje čerpať atraktívne zľavy (10-50%) na vstupy do viac ako 50 najväčších letných atrakcií a výletných miest Horehronia. Viac info: http://www.horehronie.net


Všetky web-kamery

Sledujte živý prenos internetovej webkamery a objavujte strediská spoločnosti Tatry Mountain Resorts a.s.

Web-kamery →

Aktuálna prevádzka lanoviek.

VIAC INFO