DOPRAVA DO STREDISKA AUTOM


V prípade naplnenia kapacít povolených ( zelených ) parkovacích plôch je možné zaparkovať na Záchytnom parkovisku P5 pri Pavčinej Lehote a do strediska sa necháte pohodlne vyviezť pravidelnou kyvadlovou dopravou.


DOPRAVA DO STREDISKA AUTOM

Autom zo severnej strany Chopku v smere:

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ >
DEMÄNOVSKÁ DOLINA >
LÚČKY >
ZÁHRADKY >
BIELA PÚŤ >
CHOPOK

Parkoviská Chopok sever
OznačenieLokalitaKapacita
P1Jasná180 áut
P2****Biela Púť80 áut
P3*Záhradky80 áut
P3*Záhradky50 áut
P4Lúčky350 áut
P5Pavčina Lehota650 áut
VIP***Lanovka Grand Jet60 áut

Autom z južnej strany Chopku v smere:

BANSKÁ BYSTRICA / BREZNO >
BYSTRÁ >
KRUPOVÁ >
CHOPOK

Parkoviská Chopok Juh
OznačenieLokalitaKapacita
P1Krupová520 áut
P2Trangoška340 áut
P3Srdiečko90 áut

 

* P3 - parkovisko Záhradky je spoplatnené, mimo správu TMR a.s..

*** Parkovisko VIP  pri dolnej stanici kabínkovej lanovky Grand Jet je vyhradené pre akcionársky klub TMR, a. s. 
V prípade, že návštevník nemá platný skipas na daný deň je spoplatnené parkovisko P1 a P2 na juhu Trangoška a Krupová sumou 5€.

Vjazd a výjazd z parkoviska je regulovaný automatickým systémom so závorou. Po naplnení kapacity parkoviska sa závora automaticky uzatvorí. Pri výjazde z parkoviska sa závora otvára automaticky. Obsadenosť parkovísk je priebežne zobrazovaná na troch informačných tabuliach umiestnených pri príjazdovej ceste. Po naplnení parkovacích kapacít na parkoviskách P1, P2; a P3 pracovníci parkovacej služby prevádzajú odklon vozidiel návštevníkov strediska na parkovisko P4 Lúčky a v prípade veľmi vysokej návštevnosti aj na parkovisko P5 Pavčina Lehota.  

Prosíme vodičov, aby rešpektovali pokyny pracovníkov parkovacej služby.

Na parkoviskách P3 Záhradky, P2 Biela Púť a na Centrálnom parkovisku P1 NIE JE MOŽNÉ parkovanie a otáčanie AUTOBUSOV! Žiadame vodičov autobusov aby svojich cestujúcich vysadili /naložili na označených zastávkach SAD na Záhradkách alebo na otočke autobusov pod hotelom Grand. Doba státia je max 15 min. Parkovanie autobusov je možné na Parkovisku P4 LÚČKY, prípadne podľa pokynov obsluhy regulácie parkovísk. V prípade vysokej návštevnosti  a regulácie dopravy v Demänovskej doline  je NUTNÉ po vysadení cestujúcich autobusy zaparkovať na Záchytnom parkovisku P5 v Pavčinej Lehote na začiatku doliny. Parkovanie na parkoviskách P1; P2; VIP; P4; a P5 v správe spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. je bezplatné. Za parkovanie na iných parkoviskách a odstavných plochách spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. nepreberá zodpovednosť.

  • žiadame o dodržiavanie dopravného a navigačného značenia
  • obzvlášť v prípade nepriaznivého počasia o používanie snehových reťazí
  • prosíme o opustenie parkovísk najneskôr do 21:00 hod., aby mohla byť vykonaná ich údržba

Na parkoviskách v stredisku (okrem parkoviska P5) nie je povolené parkovanie AUTOBUSOV, KARAVANOV, a NÁKLADNÝCH VOZIDIEL. Zákaz platí aj mimo prevádzkovej doby strediska. 


V prípade naplnenia kapacít povolených ( zelených ) parkovacích plôch je možné zaparkovať na Záchytnom parkovisku P5 pri Pavčinej Lehote a do strediska sa necháte pohodlne vyviezť pravidelnou kyvadlovou dopravou.

Stredisko Jasná otvorené cez víkend

VIAC INFO