FAQ – FLEXI CENY 


Ceny skipasov a spôsoby predaja

 

Aké budú ceny skipasov na túto zimnú sezónu? 

1. Cena závisí od termínu návštevy strediska

2. Nákup cez gopass.sk: online ceny sú stanovené rôznymi faktormi, na ktoré vplýva vyťaženosť strediska počas hlavného alebo mimosezónneho obdobia, deň v týždni, dátum nákupu ale aj počasie. Skorší nákup využívajú zľavy na skipasy až do 30%, preto je dôležité plánovať návštevu strediska vopred. Ceny sa menia, preto, ak si chcete zabezpečiť zobrazenú cenu v cenovom kalendári, najlepšie je zakúpiť si produkt ihneď. 

3. Nákup v stredisku: Offline ceny (nákup na pokladni v stredisku a gopass tickets) sa tak ako online ceny vyvíjajú na základe rovnakých faktorov, s výnimkou nákupu vopred a teda môžu sa zmeniť. Cenník bude denne aktualizovaný a na pokladni sa bude zobrazovať vždy aktuálna cena.

4. V prípade, že si nechávate nákup na poslednú chvíľu a v stredisku, výhodnejšiu cenu získate prostredníctvom registrovaného nákupu na samoobslužných pokladniach GOPASS TICKETS

5. Najvýhodnejší nákup je vždy online na www.gopass.sk (a nakupovať online môžete aj pár minút pred lyžovačkou v stredisku)

Aké sú ceny pre viacdňové skipasy? 

Ceny  viacdňových skipasov sa odvíjajú od ceny jednodňového skipasu v deň zakúpenia. Viacdňové skipasy sú vždy cenovo výhodnejšie – čím viac dní, tým lacnejší skipas na deň. Ceny sa neustále upravujú a menia podľa dopytu. Preto odporúčame si zakúpiť skipasy čím skôr pred termínom lyžovačky.

Kde sa dajú kúpiť skipasy:  

1. Online na web stránkach gopass.sk, gopass.pl a gopass.cz za najvýhodnejšie ceny 
2. V stredisku v samoobslužných pokladniach Gopass Tickets (flexi ceny) – potrebná registrácia do programu Gopass, na týchto miestach je opäť možné získat lepšiu cenu oproti klasickej pokladni  
3. V stredisku v klasickej pokladni za flexi ceny 

Ako mi bude doručený skipas zakúpený online?  

Pri prvom nákupe skipasov je potrebné sa zaregistrovať na stráne gopass.sk /.cz /.pl. Následne Vám bude doručená karta Gopass poštou, alebo si ju vyzdvihnete priamo v stredisku. Odporúčame vyzdvihnutie karty priamo v stredisku, pretože je to rýchlejšie. Pri ďalšom nákupe už využívate Vašu kartu Gopass, skipas je po zaplatení automaticky aktivovaný na Vašej karte.  

Aká bude maximálna cena skipasov počas sezóny / Vianočných sviatkov?  

V lyžiarskych strediskách Jasná, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Špindlerův Mlýn a Szczyrk sme upustili od pevných – fixných cien skipasov. Odteraz bude ceny jednodňových skipasov určovať „ponuka a dopyt“, tzn., že ceny budú závisieť od vyťaženosti strediska v daný deň, od dátumu nákupu, počasia a od typu sezóny (hlavná alebo mimosezóna). Rovnako ako pri skorej rezervácii leteniek alebo bookingu hotelov, budú včasné rezervácie skipasov odmenené nižšími a výhodnejšími cenami. Tí lyžiari, ktorí sa neboja nakupovať skipasy online si môžu „uloviť“ ceny skipasov už pri napadnutí prvého snehu alebo počas jarnej lyžovačky. Aktuálnu cenu na daný dátum nájdete vždy na webových stránkach stredísk.

Aké budú ceny skipasov v stredisku v samoobslužných pokladniach Gopass Tickets?  

Ceny v samoobslužných pokladniach sú nižšie ako v klasických pokladniach, a zároveň vyššie ako online na gopass.sk/.cz/.pl. Preto odporúčame nákup skipasov online, získate tak najvýhodnejšiu cenu bez čakania v radoch.  Aktuálnu cenu na daný dátum nájdete vždy na webových stránkach stredísk.

Aké budú ceny v klasických pokladniach v stredisku?  

Ceny skipasov budú v klasických pokladniach flexi - to znamená budú sa dynamicky meniť podľa aktuálneho vyťaženia strediska, počasia a ďalších faktorov.  Budú vyššie v porovnaní s gopass.sk/.pl/.cz a samoobslužnými pokladňami Gopass Tickets. Aktuálne ceny platné pre daný deň sa budú vždy zobrazovať na obrazovkách na pokladni aj na web stránkach jednotlivých stredísk.

Keď sa ceny menia na gopass, menia sa  aj v pokladniach?   

Áno, v slovenských strediskách zavádzame od sezóny 2019/20 novinku v podobe flexi cien na nákup skipasov v stredisku (Klasické pokladne aj GOPASS TICKETS).  Budú reagovať na vyťaženosť strediska, počasie a ďalšie faktory.

Koľko dní dopredu je potrebné zakúpiť skipas, aby to bolo najvýhodnejšie?

Čím skôr skipasy kúpite, tým lepšiu cenu dosiahnete. Ceny sú stanovené rôznymi faktormi, na ktoré vplýva vyťaženosť strediska počas hlavného alebo mimosezónneho obdobia, deň v týždni, dátum nákupu ale aj počasie. Skoré nákupy využívajú zľavy na skipasy až do 30%. Ceny sa neustále menia, preto, ak si chcete zabezpečiť zobrazenú cenu v cenovom kalendári, najlepšie je kúpiť produkt ihneď.  

Je nejaký časový rozpis, kedy dochádza k zvyšovaniu cien? 

Nie, ceny sa menia plynule v závislosti od viacerých faktorov ako sú vyťaženosť strediska počas hlavného alebo mimosezónneho obdobia, deň v týždni, dátum nákupu ale aj počasie.

Prečo je počas vianočných prázdnin skipas drahší?

Cena skipasov sa odvíja od obsadenosti strediska, vo vyťažených termínoch je cena vyššia a počas menej obsadených naopak nižšia. Vianočné prázdniny sú jedným z najvyťaženejším termínom v sezóne, podľa toho sa vyvíja aj cena.

Mám kupovať hneď alebo počkať, môže ísť cena ešte dole?

Vo všeobecnosti platí pravidlo – čím skôr kúpiš, tým výhodnejšiu cenu na daný termín dostaneš.

Môže sa stať, že si teraz kúpim skipas v predpredaji online (na www.gopass.sk/.pl/.cz) a v pokladni v stredisku bude v deň lyžovačky cena napokon nižšia?

Nie, takáto situácia nenastane, nakoľko ceny v stredisku v daný deň (klasické pokladne a GOPASS TICKETS) sú vždy vyššie ako ceny na gopass.sk/.pl/.cz

Vyberal som si skipasy cez internet dlho, nákup z košíka sa mi automaticky vymazal a keď som si vybral opäť, ceny boli vyššie. Prečo mi nedovolí systém kúpiť si lístky za pôvodnú cenu?

FLEXI ceny reagujú na aktuálny záujem o skipasy v konkrétnom stredisku na vybraný deň. Na základe toho ako aj na základe ďalších faktorov sa ceny menia neustále a preto je možné, že ceny sa zmenia aj v priebehu niekoľkých minút.

 

Možnosti stornovania a iného využitia

Je možné skipas stornovať alebo využiť nejako ináč?  

Neobávajte sa skorého nákupu, termín lyžovačky je možné zmeniť. Za poplatok 1€ je možné zakúpený skipas vystornovať do kreditu a to najneskôr deň vopred (do 23:59 hod.) Hodnota skipasu poníženú o poplatok 1€ sa Vám vráti späť do GOPASS kreditu a môžete ho následne využiť na nákup iného skipasu alebo služby.  Ak si zakúpite 2 -a viacdňové skipasy na Slovensku a bude zlé počasie, skipas môžete využiť aj ako  jednodňový vstup do aquaparku Tatralandia alebo vodného parku Bešeňová. V danom dni ale skipas nemôžte využiť v lyžiarskom stredisku.

Môžem si prebookovať termín skipasu na iný deň? Ostáva mi tá istá cena alebo sa mení? Je táto zmena nejako spoplatnená? 

Zmeniť termín lyžovačky je možné a to nasledovne. Zakúpený skipas je potrebné stornovať do kreditu najneskôr deň vopred. Za storno sa účtuje poplatok 1€. Zvyšná suma bude vrátená formou kreditu, za ktorý si kúpite skipas na nový termín. V prípade, že vo zvolenom termíne je skipas drahší ako váš zostatok kreditu, tak si kredit jednoducho dobijete. V prípade, že už nechcete ísť lyžovať, kredit môžete využiť na nákup iných služieb napríklad lístok do aquaparku a pod.  

Môžem si skipas stornovať aj v deň jeho platnosti?

Aktuálne nie, ale takúto funkcionalitu pripravujeme.

Chcem si kúpiť skipas za najlepšiu cenu ale som zvyknutý rozhodovať sa o tom, či pôjdem lyžovať podľa počasia. Čo keď mi pri kúpe vopred nevyjde počasie?

Zmeniť termín lyžovačky je možné a to nasledovne. Zakúpený skipas je potrebné stornovať najneskôr deň vopred. Za storno sa účtuje poplatok 1€. Zvyšná suma bude vrátená formou kreditu, za ktorý si kúpite skipas na nový termín.

 

Využitie skipasov v rôznych strediskách

 

V ktorých strediskách sa predávajú skipasy za flexi ceny?  

Flexi ceny platia v slovenských strediskách Jasná, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso, českom Špindlerovom Mlýne a poľskom Szczyrku.  

Prečo budú mať strediská Štrbské Pleso a Vysoké Tatry samostatné flexi ceny – tj rozdielne cenníky?

Samostatné cenníky by mali lepšie reagovať na rozdielnosť ponuky oboch stredísk. K tomuto kroku sme pristúpili aj po dohode s podnikateľskými subjektami vo Vysokých Tatrách s cieľom poskytnúť klientom adekvátny produkt za adekvátnu cenu.

Budem môcť lyžovať na viacdňový lístok kúpený na Štrbskom Plese aj v Tatranskej Lomnici alebo v Jasnej a naopak?

Platí zásada, že skipasy z oblasti kde sú vyššie ceny umožňujú lyžovanie v stredisku s nižšími cenami a to bez doplatku. To isté platí pre viacdňové skipasy z Jasnej – tie je možné využiť v T. Lomnici a na Štrbskom Plese. Klient s viacdňovým skipasom z Tatranskej Lomnice bude môcť lyžovať aj na Štrbskom Plese, ale opačne to bude možné len v prípade uhradenia doplatku. (doplatok = rozdiel ceny uhradeného skipasu do plnej pultovej ceny skipasu na pokladni v daný deň)

Ako budú fungovať skipasy v Szczyrku ?  Budú platiť v COS a BSA ?

Ceny skipasov predávané na pokladni sa búdu meniť alebo budú statické?. Skipasy zakúpené online a na pokladniach v stredisku Szczyrk sú platné aj v strediskách COS a BSA. Ceny v pokladniach a v samoobslužných pokladniach GOPASS TICKETS budú dynamické rovnako ako v online nákupe.

Prečo po tatranských strediskách zavádzajú FLEXI ceny aj strediská Szczyrk a Špindlerův Mlýn? 

Flexi ceny sú trendom vo svete a vznikli z potreby riadiť a manažovať počty  predaných lístkov a vyťaženosť strediska v danom termíne. Cieľom tohto živého procesu je rovnomerné rozptýlenie lyžiarov v strediskách počas celej sezóny. Nakoľko sa záujem zo strany lyžiarov počas celej sezóny mení, je nevyhnutné plánovať si lyžovanie vopred, pre dosiahnutie čo najlepšej ceny tzn. „Čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ“. Týmto sa dáva šanca klientom, ktorí vedia skôr naplánovať svoje časové možnosti a byť za to odmenení formou výhodnejších cien ako sú bežne ceny pre daný 1 dňový skipas dostupný na kamennej pokladni. Hlavným prínosom pre prevádzkovateľa je lepšia predvídateľnosť návštevnosti vopred, kedy môže aj lepšie plánovať svoj personál. V konečnom dôsledku môže zas klient očakávať aj kratšie rady na lanovkách.  

Aké ceny bude mať stredisko Starý Smokovec so zjazdovkami Jakubkova lúka I,II? Aj tu sa zavádzajú flexi ceny? 

Nie, tu sa flexi ceny nezavádzajú a nákup skipasov na Jakubkovu lúku je možný len na mieste v klasickej pokladni. Ceny ostávajú tak, ako v minulosti, teda 1-dňový lístok pre dospelú osobu bude stáť 19 EUR.

 

Štart predaja a akciové ceny

Kedy budú zverejnené cenníky skipasov?  

Cenníky skipasov budú zverejnené v prvej polovici novembra.

Aké najlacnejšie akciové skipasy budú v jednotlivých strediskách?

V špeciálnej úvodnej akcii bude limitovaný počet skipasov  v slovenských strediskách k dispozícii od 9.-eur, v Špindlerovom Mlyne od 390.-CZK, v poľskom Szczyrku od 39.-PLN.

Aká bude najnižšia štandardná cena skipasov?  

Po novom platí, že ak sa s nákupom skipasov online dostatočne poponáhľate, môžete si „uloviť“ ceny skipasov v priebehu celej sezóny už od 13€ v stredisku Štrbské Pleso. A k tomu budú k dispozícii aj časovo obmedzené akčné ponuky skipasov. Sledujte pravidelne našu stránku a sociálne siete, priebežne sa dozviete viac. Naopak, ak si svoj online nákup necháte na poslednú chvíľu alebo si skipas kúpite priamo v stredisku, zaplatíte viac.

Existuje cenový strop, kam až môžu ceny porásť?

Štrbské Pleso, Špindlerův Mlýn a Szczyrk sme upustili od pevných – fixných cien skipasov. Odteraz bude ceny jednodňových skipasov určovať „ponuka a dopyt“, tzn., že ceny budú závisieť od vyťaženosti strediska v daný deň, od dátumu rezervácie, počasia a od typu sezóny (hlavná alebo mimosezóna). Rovnako ako pri skorej rezervácii leteniek alebo bookingu hotelov, budú včasné rezervácie skipasov odmenené nižšími a výhodnejšími cenami.  Aktuálne ceny na konkrétne termíny už nájdete na gopasse alebo na webstránkach jednotlivých stredísk.

Aktuálne informácie zo strediska

VIAC INFO