Dračia nevesta na ChopkuVedeli ste o začarovanej dračej neveste, ktorá leží priamo pod Chopkom? Určite ju počas vášho výletu v Jasnej navštívte a možno práve vy budete mať to šťastie uvidieť ako sa prebúdza zo sto ročného spánku!

 


Kde ju nájdete?

Na vrchol Chopku sa pohodlne vyveziete lanovkami zo severnej aj južnej strany. Na to aby ste mali čo najlepší výhľad na Dračiu nevestu, sa musíte vydať pešo dole zjazdovkou 1c (severná strana), cca po 50 metroch odbočíte do prava k dreveným zábranám. Odtiaľ sa Vám naskytne výhľad na skamenelú Dračiu nevestu.


Spoznajte príbeh Dračej nevesty.

Priateľský drak Demián, strážca čarokrásnej Demänovskej doliny, miloval prírodu a najviac si ju vedel vychutnať počas výhliadkových letov. Obľuboval prelety pozdĺž celou Demänovskou dolinou, ponad nádherné jaskyne, zubaté skaliská, cez Chopok na južnú stranu a späť. Bláznivé otočky, saltá a manévrovanie vo vzduchu bola pre neho neskutočná zábava. Niečo tomu však chýbalo. Cítil sa osamelý, veď bol jediným drakom široko ďaleko v okolí.
Až do jedného letného dňa, kedy začul hrôzostrašný nárek a plač, ktorý sa ozýval od Vrbického Plesa. Neveril vlastným očiam! Keď tam doletel, na brehu jazera sedela nešťastná dračica, ktorá do doliny nechtiac zablúdila. Dozvedel sa, že sa volá Alica a priletela sem z ďalekých krajov. Drak  Demián dračicu Alicu upokojil a sľúbil jej, že po tom ako jej ukáže Demänovskú Dolinu, jej pomôže nájsť cestu späť domov. Alica súhlasila a vyrazili spolu na výhliadkový let. Okamžite sa do nádhernej prírody Nízkych Tatier zamilovala a rozhodla sa, že tu nejaký čas pobudne.
Ubehlo niekoľko dní, týždňov, mesiacov a dračica Alica svoj odchod domov stále odkladala, Demänovská dolina jej učarovala, a navyše doma ju nič dobré nečakalo. Mala sa vydať za ohavného sedemhlavého draka Maximiliána, aby tak zachránila svoju krajinu od zničenia. To sa však nepozdávalo drakovi Demiánovi. Nechcel aby dračica Alica odišla a už vôbec nechcel, aby sa vydala za ohavného sedemhlavého draka! A tak sa rozhodol že Alicu nikam nepustí,  vezme si ju za ženu a budú spolu nažívať v Demänovskej Doline až do smrti. Dračica Alica súhlasila, veď boli do seba zaľúbení a bolo im spolu tak krásne.
Ich svadobný deň bol čarovný, dračica Alica vyzerala ako ozajstná nevesta. Smaragdová tiara,  hodvábny snehovo biely závoj, drak Demián sa nevedel vynadívať na jej krásu. Svoje áno si mali povedať na Chopku. Dračica Alica na svadobný obrad letela zo severnej strany a drak Demián z južnej. Keď tu zrazu v priebehu pár sekúnd prekrásne slnečné počasie vystriedala preukrutne silná búrka plná ohnivých bleskov, ktorú  mal na svedomí ohavný sedemhlavý drak Maximilián. Dopočul sa o Alicinej zrade, a tak na svadobčanov zoslal ničivé blesky. Jeden  z nich zasiahol dračicu Alicu, ktorá skamenela a ďalší zasiahol draka Demiána, ktorý sa premenil na kovovú sochu. Prekliatie zamilovaných drakov má trvať celých sto rokov, sto dní, sto hodín a sto minút.

Už nejaký ten čas od nešťastného svadobného dňa ubehol. Kto vie či sa neblíži koniec ich krutého trestu? Dobre sa pozerajte, či náhodou neožije dračica Alica a drak Demián priamo pred vašimi očami!TIPY NA LETNÚ DOVOLENKU V JASNEJ

Jasná je prekrásne miesto s veľkou škálou možností trávenia voľného času. Vyberte si tie najzaujímavejšie aktivity pre vás a vašu rodinu.

Aktuálne informácie zo strediska

VIAC INFO