FAQ


KDE V STREDISKU JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ SKIPASY?

Na severnej strane strediska sú skipasy v predaji v pokladniach na Záhradkách, Bielej Púti, Lúčkach a v novej pokladni pri HAPPY ENDE. Na južnej strane strediska je pokladňa situovaná v stredisku Krupová. Pokladňa v stredisku Srdiečko bude otvorená do spustenie lanovky Krupová – Kosodrevina do prevádzky. Od tohto termínu bude na južnej strane možné skipasy zakúpiť výlučne v Krupovej.

 

Lístky je možné pohodlne zakúpiť aj vopred v online e-shope www.gopass.sk, nečakáte tak v rade na pokladni ale idete priamo na turniket.


AKO ZABRÁNIŤ KÚPE NEPLATNÉHO LÍSTKA?

Vždy kupujte skipasy v pokladni alebo online na www.gopass.sk. Nikdy nekupujte lístok od inej osoby na parkovisku, pri pokladni alebo na svahu. Vyhnete sa tak nepríjemnému prekvapeniu vo forme zablokovaného skipasu.


AKO ZABRÁNIŤ ZABLOKOVANIU SKIPASU?

Skipasy v stredisku Jasná sú neprenosné. Pri prvom vstupe cez turniket systém nasníma vašu tvár, ktorá sa automaticky spáruje s vašim skipasom. Preto si nevymieňajte skipasy medzi sebou (manžel -manželka, mama – dcéra, otec – syn,  atď.) V prípade zámeny vám budú lístky zablokované. Ak máte zablokovaný lístok, obsluha lanovky Vás na lanovku nepustí.


AKO SI UŽIŤ BEZPEČNÚ LYŽOVAČKU?

Väčšine lyžiarov odporúčame lyžovať výhradne na vyznačených lyžiarskych tratiach. Lyžovanie mimo vyznačených zjazdoviek a vo freeride zónach je na vlastné riziko, vyžaduje si teda výbornú lyžiarsku zdatnosť. Freeriderom odporúčame vopred uzavrieť Poistenie na zásah Horskej záchrannej služby.

Vždy si je potrebné pozrieť na ktorej strane Chopku lyžujete. V prípade nepriaznivého počasia je veľmi ľahké stratiť orientáciu v stredisku. Vždy majte pri sebe mapku strediska, jednoduchšie si overíte svoju polohu na svahu.


V AKOM ČASE JE MOŽNÉ POČAS DŇA LYŽOVAŤ?

Vždy je potrebné vopred sa uistiť o prevádzkovom čase lanoviek. Preprava osôb mimo prevádzkových hodín je zakázaná. Informácie o prevádzke lanoviek sú zverejnené tu, na informačných bránach nástupných staníc lanoviek, v informačnom propagačnom materiáli s mapkou strediska, v infocentrách Biela Púť, Lúčky, Krupová alebo na tel. čísle +421 907 88 66 44.

V termíne od začiatku lyžiarskej sezóny do 31. januára sú lanové dráhy v prevádzke v čase 8:30 – 15:30 a v termíne od 1. februára do konca lyžiarskej sezóny je prevádzková doba predĺžená do 16:00.

Mimo týchto dôb sú ZJAZDOVKY UZATVORENÉ! Hrozí nebezpečenstvo úrazu káblami snežných diel a od strojov upravujúcich trate, najmä navijákových s rozvinutým lanom! V prípade ak je na zjazdovke Biela Púť večerné lyžovanie, vstup je povolený od 18.00 do 21.00 hod.


JE V CENE LÍSTKA AJ POISTENIE NÁKLADOV NA ZÁSAH HORSKEJ ZÁCHRANNEJ SLUŽBY ALEBO JE VHODNÉ SA POISTIŤ ZVLÁŠŤ?

V cene zakúpeného skipasu je zahrnuté spomínané poistenie na zásah Horskej záchrannej služby, ktoré platí výlučne na otvorených a vyznačených tratiach. Možnosť pripoistiť sa do voľných terénov poskytuje Infocentrum na Bielej Púti. 


KEDY MÁME NÁROK NA SKUPINOVÚ ZĽAVU?

Organizované skupiny s počtom viac ako 20 osôb získavajú po predložení menného zoznamu 5% zľavu z celkovej ceny skipasov. Zľava platí pre organizované skupiny min. 20 osôb, podmienka jej získania je nákupu naraz pre celú skupinu. Na tento produkt sa nevzťahujú žiadne ďalšie zľavy. Potrebný je zoznam členov skupiny s pečiatkou organizácie a podpis zodpovednej osoby. Viac informácií o zľavách poskytujeme v infocentrách strediska.


AKO SA SPRÁVAŤ V STREDISKU V PRÍPADE SILNÉHO VETRA?

V prípade nepriaznivého veterného počasia je potrebné lyže, palice a snowboardy zobrať so sebou do kabíny lanovky. V takýchto prípadoch prosíme o dôsledné dodržiavanie pokynov obsluhy.


KDE NÁJDEM PRVÚ POMOC V STREDISKU?

Horská záchranná služba má svoje stanoviská s ošetrovňami na Bielej Púti, na Lúčkach a v Krupovej.  Telefonická linka je 18 300 a každý lyžiar by ju mal poznať naspamäť. Číslo je uvedené v mapke strediska a na informačných mapách v stredisku.

Medical centrum je bezbariérové zdravotné stredisko, situované v budove bývalého Domu Horskej služby v Jasnej, na prízemí budovy v hornej časti zjazdovky Biela Púť (Koliesko). V blízkosti zdravotného strediska, vedľa zjazdovky Biela Púť je aj heliport. Telefonický kontakt je + 421 910 783 111.


JE MOŽNÉ SA V STREDISKU NA SVAHOCH S DEŤMI SÁNKOVAŤ?

Sánkovanie, bobovanie, či spúšťanie sa na klzákoch je v stredisku, mimo vyhradených zón, počas dňa, večer aj v noci z bezpečnostných dôvodov zakázané (zabránenie stretu sánkujúcich sa osôb s lyžiarmi a zraneniam). Sánkovanie je povolené vo FUN ARÉNE na Bielej Púti, denne od 18.00 – 21.00, kde je k dispozícii aj dopravníkový vlek.


Aktuálne informácie o stredisku.

VIAC