DRAČIA CESTA NA CHOPOK

Rodinná hra v prírodeO Demänovskej doline sa oddávna povrávalo, že skrýva mnoho drahocenných pokladov. Nikto sa k nim však neodvážil dostať, pretože ich vraj stráži drak. Aká je pravda?

Lesným strážcom chrániacim poklady celej Demänovskej doliny je milý kamarátsky DRAK DEMIÁN. Pripravte sa na putovanie po Demiánových stopách. Netreba sa ničoho báť, pri putovaní spoznáte tajomstvá horskej prírody a zabavíte sa s vaším novým kamarátom - legendou Demänovskej doliny.

DOBRODRUŽNÝ DENNÍK

Počuli ste príbeh o drakoch žijúcich v Demänovskej doline? Rozprávková zima priniesla nie len veľa snehu, ale aj nečakaný prírastok, malého draka. Vydajte sa na Dračiu cestu na Chopok s dráčikom Demiánom, a pomôžte mu nájsť šťastný koniec príbehu o drakoch. Postupuj podľa dobrodružného denníka, pomôž prekonať dráčikovi aspoň 5 prekážok splnením úloh a odmena ťa neminie. 

Pomôž dráčikovi Demiánovi prekonať svoj strach a všetky prekážky na Dračej ceste na Chopok!

 

 

LOKALITY KDE NÁJDETE JEDNOTLIVÉ ÚLOHY

1. Pri jazierku na Bielej Púti, 1117 m n.m. - Zrodenie Dráčika
2. Pri preliezke na Bielej Púti, nástupná stanica lanovky B3, 1117 m n.m. - Skúška odvahy
3. Pri hoteli Pošta, 1117 m n.m. - Dračia energia
4. Pri Vrbickom Plese, 1113 m n.m. - Vtáčia perspektíva
5. Pri nástupnej stanici lanovky TWINLINER, 1226 m n.m. - Večný smäd
6. Pri FUNIBARE na Priehybe, 1342 m n.m. - Preliezka
7. Chopok Rotunda - fotopoint, 2004 m n.m. - Návrat draka
8. Dračia nevesta, 2004 m n.m. - Dračica Alica
9. Pri reštaurácii Kosodrevina, Chopok Juh, 1488 m n.m. - Počasie na horách
10. Na Krupovej, Chopok Juh, 1084 m n. m. - Prvá pomoc


LIPTOVIEDKY

Kúzla, legendy, rozprávky, ten čarokrásny tajuplný svet plný záhadných tvorov s nadprirodzenými schopnosťami, podmanivé boje medzi dobrom a zlom lákajú všetkých – nielen deti, ale aj dospelých.

S novou rodinnou hrou LIPTOVIEDKY môžeš vstúpiť do rozprávky. Kedysi dávno na Liptove žili čarovné bytosti. Dnes nie je jednoduché nájsť ich, ale ak túžiš po dobrodružstve, môžeš natrafiť na miesta, kde rozprávka stále žije. Tie miesta sú dodnes čarovné a opradené tajomstvami.

 

Partneri podujatia

Podujatie Dračia cesta na Chopok je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

JASNÁ PACKAGE SEVER & JUH: spiatočná jazda lanovkami v úseku Biela Púť alebo Záhradky - Priehyba - Chopok – Kosodrevina- Krupová a rovnakou trasou späť. Z Chopku Juh platí na rovnakú trasu v opačnom smere.

CENNÍK →