ZBOJNÍCI A ONDREJ KANDRÁČ NA SALAŠI PRIEHYBA

Skvelý program v prírode pre celú rodinu v prostredí Nízkych Tatier

Dátum: 26. 8. 2023
Miesto: Jasná Nízke Tatry
Lokalita: Biela púť, Priehyba
Vstupné: zadarmo


Zbojníci na salaši Priehyba sú tu opäť, a to v sobotu 26. augusta! Môžete sa tešiť na hlavnú hviezdu programu, obľúbeného folkloristu, ONDREJA KANDRÁČA! Pripravíme pre Vás skvelý rodinný program plný zábavy, ľudových tradícií s Liptovskými zbojníkmi, folklórnym súborom URPÍN, TALOSTANOM a hlavnou hviezdou dňa  ONDREJOM KANDRÁČOM. Programom bude sprevádzať skvelá moderátorka Erika Barkolová.
Liptovskí zbojníci predvedú školu plieskania bičom, zbojnícku pasovačku, zbojnícky trojboj, visenie na háku a tiež zbojnícky fotopoint.
Na najvyššie položenom salaši na Slovensku - salaši Priehyba sa dozviete všetko, čo vás zaujíma o ovčiarstve a najmä o tradičnom slovenskom plemene ovečiek Valašiek.


Najvýhodnejšie lístky na lanovku

do Jasnej nakúpite online na gopass.travel


Zbojníci na salaši Priehyba 22. 7. 2023


Každé dieťa, ktoré si donesie plyšovú ovečku dostane darček.


PROGRAM:


O kultúrne vystúpenie sa postará tanečný folklórny súbor Urpín. Predstavia sa v tradičnom ľudovom tanci a pre deti pripravia aj obľúbenú školu tanca. Takže sa majú na čo tešiť všetci milovníci folklóru a ľudových tradícií. Folklórny súbor Urpín vznikol v Banskej Bystrici, oslavuje už 65. výročie a vystupuje po celom svete a my ho s radosťou privítame 22. júla v Jasnej.

Príďte navštíviť ovečky valašky do najvyššie položeného salašu na Slovensku na Salaš Priehyba, kde si počas celého dňa môžete pozrieť toto vzácne plemeno. Ide o pôvodný druh oviec, ktorý v minulosti spásal pasienky vo vysokých nadmorských výškach vyše 1400 m n. m., nenáročný na chov, ktorý sa vyznačuje výraznými zahnutými rohmi. Navyše v sobotu 26. augusta sa tu uskutoční slávnosť salašníckeho spolku. Toto priateľské stretnutie členov klubu chovateľov pôvodnej Valašky bude sprevádzať program ako strihanie ovečiek a debaty o budúcnosti pôvodnej ovečky Valašky.

Ubytovanie s lanovkami a vodnými parkami v cene pobytu


Jasná LIVE

VIAC INFO