Novinky v Jasnej leto 2022

Nová lanovka spojí Bielu púť s Priehybou

Nová 15-miestna kabínková lanovka by mala byť uvedená do prevádzky v zime 2022/23. Lanovka pomôže odstrániť najväčší problém v doprave lyžiarov a turistov na Priehybu z Bielej púte – komplikovaný a zdĺhavý prestup z jestvujúcej štvorsedačky na výťah Twinliner, pri ktorom sa pravidelne tvoria zápchy a nadmerné čakacie doby. V objekte údolnej stanice lanovky bude okrem samotnej technológie a nevyhnutného zázemia zachovaných aj 65 parkovacích miest pôvodného parkoviska, na ktorom objekt vyrastie. Nová kabínová lanovka vytvorí priame spojenie na Priehybu. Ocenia to nielen lyžiari, ale v lete to zjednoduší aj dopravu imobilných návštevníkov a rodín s detskými kočíkmi.  Lanovka bude zároveň hlavnou prepravnou líniou pre zásobovanie reštaurácií, vďaka čomu sa výrazne obmedzí pohyb ratrakov a zníži uhlíková stopa.
 

Nová lanovka Biela púť – Priehyba v číslach:

17 mil.  Eur – výška investície
2800os/hod – prepravná kapacita 15KLD Biela púť- Priehyba
930m –  dĺžka lanovky Biela púť – Priehyba
250os/hod –  súčasná kapacita výťahu Twinliner
2,4ha –  náhradná výsadba
1,5hod –  čakacie doby na výťah Twinliner v špičke
1,2ha –  plocha dotknutá výstavbou novej lanovky


Na Bielej púti vyrastie nová dominanta – Hotel Central Jasná

V Jasnej odštartovala na jar 2022 výstavba Hotela Central Jasná. Nová dominanta Bielej púte so šiestimi nadzemnými podlažiami, kapacitou 404 lôžok a 250 parkovacích miest vyrastie na ploche bývalého parkoviska.  Investícia vo výške 65 mil. eur by mala byť odovzdaná do užívania v roku 2025. Nový ski-in/ski-out hotel poskytne svojim klientom všetky výhody rezortnej dovolenky priamo v srdci Jasnej.


Posilňujeme a rozširujeme zasnežovanie

Lyžiarska sezóna 2022/23 by návštevníkom Jasnej mala priniesť okrem novej kabínkovej lanovky aj posilnenie a rozšírenie zasnežovacej infraštruktúry, vďaka čomu sa v prípade priaznivých podmienok urýchli zasneženie strediska a jeho otvorenie pre verejnosť. V rámci investície vo výške 2,5 mil eur bude dobudovaná nová čerpacia stanica Otupné a spolu s ňou aj nové rozvody do lokalít Otupné, Koliesko, Priehyba a Záhradky. Dobrou správou pre lyžiarov je fakt, že k zasnežovaným zjazdovkám by vďaka tejto investícii mala pribudnúť aj zjazdovka Slalomák. 


Aktuálna prevádzka lanoviek.

VIAC INFO