NOVÁ LANOVKA BIELA PÚŤ - PRIEHYBA

Expresne rýchly presun z Bielej Púte na Priehybu


Novinky lyžiarskej sezóny 2022/23

Najväčšou novinkou lyžiarskej sezóny 2022/23 v Jasnej je nová kabínková lanovka A6 z Bielej Púte na Priehybu, ktorá výrazne zrýchli a zjednoduší pohyb lyžiarov z frekventovanej a lyžiarmi obľúbenej lokality Biela Púť na Priehybu. Prepravný čas lanovky Biela Púť - Priehyba sú len 4 minúty, čo je v porovnaní s pôvodnou prepravou lyžiarov na štvorsedačke B3 v kombinácii s Twinlinerom o päť krát rýchlešie!  Čím sa výrazne odľahčia od čakacích dôb lokality Biela Púť a Koliesko. 
Nová lanovka priamo a bezbariérovo prepojí Bielu púť s Priehybou, zrýchli a zjednoduší prepravu na Chopok a zároveň bude fungovať ako ekologická zásobovacia línia pre gastroprevádzky.
Veríme, že kvalita lyžovačky v Jasnej sa touto novinkou opäť posunie výrazne vpred a dopraje lyžiarom komfort na najvyššej svetovej úrovni. Voľba je Jasná!
 


Technické parametre lanovky A6 Biela Púť - Priehyba

Prepravná doba4 minúty
Prepravná kapacita2800 osôb/hodina
Celková dĺžka933 m
Prevýšenie230 m
Dopravná rýchlosť6,0 m/s
Počet kabínok25

 


Vizualizácia lanovky Biela Púť - Priehyba


Fotografie z výstavby lanovky Biela Púť - Priehyba


Rozšírenie zasnežovacieho systému

V zimnej sezóne 2022/23 ponúkne Jasná aj väčšiu garanciu snehovej pokrývky, a to vďaka rozšírenému zasnežovaciemu systému na severnej strane Chopku, v dĺžke 350 mna Slalomovom svahu. Vybudovaním nových 15-tich zasnežovacích bodov sa skvalitní lyžovačka v tejto časti strediska. 
Kapacita zasnežovania sa výstavbou novej čerpacej stanice zvýši o 30%. Novým prepojovacím potrubím medzi Otupným a Lúčkami sa urýchli zasneženie zjazdoviek Turistická a Lúčky.


Obnovenie prevádzky vleku C6 Zadné Dereše

V lyžiarksej sezóne 2022/23 bude opäť v prevádzke legendárny vlek C6 Zadné Dereše, čím sa celková prepravná kapacita strediska zvýši o 720 osôb/hodina. Vlek poskytne lepšie rozloženie kapacity v stredisku a tiež jednu z možností lyžovačky počas veterného počasia na južnej strane strediska.
Vlek Zadné Dereše, Tatrapoma H210,  bol postavený v roku 1981, vyznačuje sa veľkou dĺžkou aj prevýšením. Po päť ročnej pauze prešiel vlek v tejto letnej sezóne dôkladnou revíziou a opäť bude v prevádzke. Lyžiarom tak ponúkne skvelú lyžovačku na zaujímavej zjazdovke ako aj vo freeride. Aktuálna prevádzka lanoviek a zjazdoviek.

VIAC INFO